Wpis z mikrobloga

Mirki, Mireczki.

Spotkał się ktoś z Was z przypadkiem błędów komputera w samochodzie? Na pewno nie jeden...
Mam bardzo wyjątkowy przypadek.... Otóż oto symptomy:

1. Kiedyś padł mi alternator, samochód raz próbował mnie poinformować błędem o zaistniałej sytuacji. Komunikat typu "no charging", "low charging"... Błąd pojawił się na 0,5 sekundy. Auto odmówiło posłuszeństwa 2 km dalej :)
2. Jeżeli na zapłonie przytrzymam auto minutę, a później uruchomię silnik - pojawia mi się na 0,5 sekundy błąd poduszek powietrznych.
3. Dziś po wyjeździe z parkingu przejechałem 500m i zatrzymałem się aby przepuścić Panią na pasach. Pojawił się błąd niskiego ciśnienia oleju na 0,5 sekundy. Zgasł i po 0,5 sek znów pojawił się na kolejne 0,5 sek...

Co do tego oleju właśnie sprawdzałem. Jest na dolnej granicy - ok, fajnie, uzupełnię. Ale czemu zgasło? Może hamowanie pozwoliło mu się przemieścić w misce w taki sposób, żeby tylko przez chwilę dał wrażenie krytycznie niskiego poziomu...

Kiedyś na trasie wyrzuciło mi błąd "check system". Ten po dniu się sam zresetował i faktycznie znalazłem powód. Mam instalację gazową w pojeździe, niestety gdy jest na gazie i nie zmienia się poziom w baku, komputer automatycznie próbuje go liczyć na podstawie delty spalania. Po zaparkowaniu na pochyłości (poziom w baku się zmienił) błąd znikł...
PS> Instalacja gazowa została wyłączona dodatkowym switchem przed akumulatorem - po tamtej sytuacji wyłączyłem.

I teraz zastanawiam się - czy mam wpięty układ resetujący błędy, aby przy zakupie auto było cacy, czy to tylko moja paranoja?

Najważniejsze: Honda Accord 2006 Sedan Lift EX-l NAVI 2.4 benz. Na blacie 155k.

#motoryzacja #accord #honda #ecu #pomocy #pytaniedoeksperta
  • 7
@therifler: no wygląda to jak auto reset błędów. Weź podłącz kompa i zobacz czy błędy nadal są widoczne w historii. Nie wiem jak w hondzie to wygląda ale pewnie wystarczy ci kabel obd2 na USB za 30zł i jakiś program do hond.
@wooks001: Jak kupowałem to pojechaliśmy na serwis do ASO Hondy na diagnostykę przed zakupową, był sprawdzany komputer i wszystkie błędy. Masa innych rzeczy... Dla gości to wyglądało ok... A Ty co o tym myślisz?
@therifler: i były jakieś błędy? Kup sobie taki kabel albo wtyczkę bluetooth, nią też można same błędy zczytać. Jak nie będzie to ma jakieś auto czyszczenie, jak będą to coś innego ;)