Wpis z mikrobloga

@Janusz_Radek: Zgadza się. Chciałbym, żebyście zrozumieli, że problemy z niepłodnością to tez jest choroba. #!$%@?ąc od mojej sytuacji, w Polsce jest mnóstwo rodzin, których nie stać na wyłożenie kasy z prywatnej kieszeni na in-vitro. A dziecko to nie jest zachcianka, to jest naturalna potrzeba wychowania potomstwa. Facet jak to facet - przeboleje, natomiast kobieta pragnąca dziecka ma mocne obciążenia psychiczne. Kolejna nieudana próba, kolejne teksty na ulicy: "dlaczego ta i ta
  • Odpowiedz
@szefszeryf: A no ja tego nie neguję. Mówię tylko, że nie podoba mi się rzucanie kiełbasą wyborczą, bo ludzi którzy są skazani na in-vitro jest na pewno mniej niż tych którym pilne zabiegi wyznaczono na za kilka lat. Jak widać plusy są takie, że zadowoleni są ci których ten problem dotyczy i ci którzy pałują wiplera do każdej ustawy liberalnej światopoglądowo, nie ważne czy bubel czy nie, ważne że tak nowocześnie
  • Odpowiedz
@szefszeryf: ale weź płać ze swoich za to in vitro to nie będzie problemu - to co wy robicie ze swoimi zarodkami gówno mnie obchodzi dopóki nie sięgasz do mojej kieszeni.
  • Odpowiedz
@prusi: a wez plac ze swoich za ten gips/refundowane lekarstwa/rezonanse to nie bedzie problemu - to co ty robisz ze swoim cialem gowno mnie obchodzi dopoki nie siegasz do mojej kieszeni.
  • Odpowiedz
@szefszeryf: Czyli co, mają mi zabrać jeszcze więcej hajsu, bo Tobie i Twojej kobiecie zachciało się gówniaka? Paranoja, #!$%@?, niedługo będą nam zabierać na fryzjerów i kosmetyczki dla potrzebujących, albo na powiększanie cycków dla kobiet mających poważne problemy psychiczne ze względu na mały biust. #!$%@?, gdzie ja żyję.
  • Odpowiedz
@prusi: bezplodnosc to choroba cywilizacyjna, stres, powietrze, zarcie, warunki bytowe i cala reszta. Tak samo jak cukrzyca zawaly i reszta tego gowna.
Czemu z mojej kasy mam placic za leczenie goscia zzeranego przez raka pluc, ktory wypalal 2 paczki dziennie? Jak rozumiesz slowo "ubezpieczenie" w tym wypadku? Czemu mam placic za leczenie narkomana, ktory prze ostatnie 10lat kiral klej, strzelal sie tu i uwdzie a teraz z mojej kasy mam mu
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: cukrzyca jest chorobą o podłożu genetycznym, która nie leczona nieuchronnie prowadzi do śmierci lub kalectwa. in vitro z kolei nie jest formą leczenia niepłodności (jak to sugerujesz), bo po zabiegu in vitro para nie staje się magicznie płodna - jest to sztuczny sposób wspomagania zapłodnienia, ale nie leczenie bezpłodności.
ad. palacze: ten temat już wielokrotnie został obalany - palacze płacą do kasy NFZ więcej niż z niej wyciągają, bo zwyczajnie
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: NAWET NIE WIESZ JAK POSIADANIE MAŁYCH PIERSI MOŻE WPŁYWAĆ NA PSYCHIKĘ KOBIETY GWARANTUJE CI ŻE NIE ODBIJA SIĘ TO TYLKO I WYŁĄCZNIE NA NIEJ. MA WPŁYW NA PRACĘ, NA RODZINĘ CZY TEŻ GÓRNOLOTNIE UŻYTECZNOŚĆ W SPOŁECZEŃSTWIE JAKO TAKĄ. TO TAKIE SAMO GADANIE, JAK TWIERDZENIE, ŻE DEPRESJA TO NIC TAKIEGO, GŁOWA DO GÓRY I UŚMIECHNIJ SIĘ A BĘDZIE DOBRZE. POMYŚL O TYCH BIEDNYCH KOBIETACH TRAWIONYCH KOMPLEKSAMI A TERAZ WYCIĄGAJ HAJS CO
  • Odpowiedz
@prusi: ad. cukrzyca to niestety częściej typ 2 czyli od tego, że #!$%@? i się nie ruszasz, jesteś gruby i rośnie Ci insulinooponość, trzustka nie nadąża za tym co żresz i stajesz się chory ze wszystkimi tego konsekwencjami.
ad. palacze to nie tylko rak płuc, to też POChP, rak żołądka, rak trzustki, rak krtani, rak śluzówki jamy ustnej, i sporo innych atrakcji. Owszem statystycznie umierają wcześniej, ale też statystycznie znacznie wcześniej
  • Odpowiedz
@KurczakKentucky: nie, nawet do typu drugiego trzeba mieć predyspozycje genetyczne.

Owszem statystycznie umierają wcześniej, ale też statystycznie znacznie wcześniej zapadają na choroby i ich leczenie kosztuje relatywnie więcej.

nie czytasz co napisałem - kosztuje właśnie mniej.
z tego powodu (że nie czytasz) i z tego, że porównujesz złamanie kręgosłupa do zachcianki posiadania dzieci nie chce mi się z tobą rozmawiać.
  • Odpowiedz