Wpis z mikrobloga

@kampek:
Czytanie książek na tablecie to katorga. Czytałem 1 na swoim i 'Marsjanina' na ebooku (i to na plaży, w słońcu).
Niebo a ziemia.
Więc jeśli głównie do czytania to kup sobie ebooka, a gierki masz na telefonie.
@serok: Czytałem na tablecie parę książek i nie mogę narzekać jeśli chodzi o jakość obrazu(o ile to nie pdf..). Być może dlatego że nie mam plaży a w mpk i o słońce ciężko (,)
@kampek:
Są też inne zalety:
- bateria trzyma miesiąc a nie 1 dzień (mojej siostrze ok 2 miesiące pomimo że czyta w tym czasie kilka książek)
- ereader jest tańszy
- ekran tak nie męczy wzroku
- słońce potrafi świecić również na przystanku
- ereadery są poręczniejsze i lżejsze
- są już dostosowane do ebooków (te klawisze do przeglądania stron, dostosowany system)
@serok: Dzięki za rozpiskę bardzo fajna lecz nie potrzebuje ebooka gdyż również ma trochę wad.
- Nie można poczytać internetów
- Brak możliwości wgrania prezentacji
- Czytanie gazet jest utrudnione ( albo niemożliwe)
- Brak możliwości spędzenia inaczej czasu przy nim niż czytając książkę
- Słuchanie muzyki

Co do zalet
- Nie przeszkadza mi słaba bateria gdyż można ja łatwo podładować np podczas snu
- Poręczniejsze czy ja wiem z pewnością
@kampek: W tej cenie możesz zobaczyć na andro Lenovo:
http://www.komputronik.pl/product/259979/Elektronika/Laptopy_Tablety/Lenovo_TAB_2_A7_30H_3G_59_435972_czarny.html
Lub na procku intela Acerka:
http://www.komputronik.pl/product/250927/Elektronika/Laptopy_Tablety/Acer_Iconia_Tab_B1_810_185K.html
Ale z fizycznymi przyciskami to raczej nie powalczy się specjalnie, wszędzie dotyk, niby lenovo coś ma na bokach/tyle ale to pewnie głośność itp a nie do samej obsługi.
@kampek: tak, w acerku który podałem ekran jest lepszy bo to IPS a nie TFT jak w galaxy (w tej cenie pewnie miałeś na myśli tab 3 lite ve), do tego lepsza rozdzielczość i zauważalnie większa bateria w acerku też na plus.
@Tizukk: Tak tylko ma jedna dość dla mnie miarzdzącą wadę brak fizycznych przycisków na których mi bardzo zależy gdyż ich brak po prostu mnie denerwuje i odechciewa się korzystać z takiego urzadzenia...
@kampek: Z tych niestety żaden nie ma i nie będzie zbytnio takowych :( już naprawdę ze świecą szukać z fizycznymi przyciskami, szczególnie jak się mocno zawęzi zakres poszukiwać do ceny/marki itp. Z fizycznymi to faktycznie teraz typowo readery do ebooków no ale chcesz tablet.