Wpis z mikrobloga

@whiteglove: też się uczę i zdaję z tego raport na pod specjalnym tagiem, opisuję tam z czego korzystam i będę podawać tez rezultaty. Póki co najbardziej zadowolony jestem z kursu na Russia Today, który składa się z aż 100 lekcji, zrobienie pierwszych pięciu zajmowało mi tak 15-30 minut każda. Co ciekawe, dialogi zapadają w pamięć bo są śmieszne, na przykład o stażyście który przyszedł do nepotycznej firmy, w której
@Detharon: @whiteglove: oo ja też niedawno zacząłem swoją naukę rosyjskiego, kompletnie od zera, bo w szkole miałem zawsze niemiecki. Jak narazie nauczyłem się alfabetu, ale nadal nie czytam jeszcze płynnie, a pisać umiem tylko na klawiaturze, ale bardzo powoli bo przyzwyczajam się jeszcze do układu znaków. Ja robię kurs Basic Russian na memrise, w sumie to takie podstawy podstaw. Tag leci do obserwowanych i powodzenia towarzysze( ͡° ͜ʖ
@Kedzierzawy_Stan: no dobra, ale jak będziesz chciał napisać sobie ręcznie jakieś zdania, wypracowania itd to lepiej ten pisemny alfabet ogarnąć. Też próbowałam się uczyć z internetu i tak naprawdę na normalnym kursie uczyłam się alfabetu jeszcze raz bo dopiero zrozumiałam co i jak ;)