Wpis z mikrobloga

Dobra mireczki tak wygląda komp, który zamawiam na jesień do renderingu.

3x 980 ti do renderowania po Octane render, więc będę sobie trzaskał animacje i miał zajebiście szybkie rendery.

i7-5960X do renderowania po cpu używając Arnold renderer.

Dojdzie jeszcze 64gb DDR4-3333 MHz

Muszę dobrać jeszcze chłodzenie wodne i zastanawiam się czy zasilacz styknie.

(vat sobie odlicze)

Co sądzicie?

Dla zainteresowanych moje rendery pod #xypnise lub http://www.xypnise.com

#komputery #pytanie #pcmasterrace
x.....e - Dobra mireczki tak wygląda komp, który zamawiam na jesień do renderingu. 
...

źródło: comment_0DYdozQGaK2E7CRiJDqLwhEhhgOmdpAD.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
@xypnise: Asus ma własną podstawkę 2011-3, zobacz X99-DELUXE i Rampage - na stronie masz opisane. Jeśli zdecydujesz się ma SM951 to musisz poczytać które to gniazdo PCIE wykorzystuje żeby osiągnąć te diabelskie prędkości. Jeśli coś podepniesz pod nie to spowolni SSD. Młyn :D
  • Odpowiedz
@xypnise: Świetny setup ale zasilacz do wymiany, 1200 minimum. 450W w obciążeniu ciągnie pojedyncza 980ti, chyba nie chcesz by ci się komputer wyłączył podczas renderowania prawda?
Jeżeli chodzi o rendering to laska na twiterze która pracuje dla Pixara podrzuciła temat z AMD 295x2 w Crossfire i że na tym setupie ma najlepsze możliwie czasy renderingu. Podawała obliczenia też ale jakiś czas temu widziałęm, musiałbym poszperać.
Jej tweeta zresztą repostowano wielokrotnie
  • Odpowiedz
@Khaine: o #!$%@? ci chodzi, tri SLI 980ti w bedzie #!$%@? nawet wiecej. To komp do renderingu a nie do stania w gablocie i srania sie w gacie ze rachunek przychodzi po kilkaset zlotych na miesiac. Litosci #!$%@?.
Radeon z 2 procesorami graficznymi pod obciazeniem #!$%@? 550W titanium z pojedynczym 980ti 450W.
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: 295x2 w Crossfire to powinno zmieść 3-Way SLI GTX980Ti a przy tym będzie lepsza kultura pracy(niższe temperatury i hałas w obudowie za sprawą wodnego chłodzenia). Szkoda, że nie rozwijają serii FirePro. Trzeba by sprawdzić jeszcze 4-Way XFire 390X(teoretycznie 24TFLOPS SP) ale to już chyba 1200W nie wystarczy :D
  • Odpowiedz
@xypnise: Mam 295x2 i dla mnie w kwestii renderingu sytuacja jest dość jasna i klarowna, jeżeli chcesz ultra kombajn do renderingu w środowisku o którym wspomniałeś wyżej - 295x2 w Crossfire to najlepsza mozliwa decyzja, mam pojedynczą kartę ale do moich zastosowań związaniem z renderowaniem obrazu jedna 295x2 wystarcza w zupełności.
@AmonGoeth widział mój stary wpis na twitterze, tak laska pracuje dla Pixara.

Sprawa z CrossFire x16 a obciętym
Shewie - @xypnise: Mam 295x2 i dla mnie w kwestii renderingu sytuacja jest dość jasna...

źródło: comment_5MIN6XdFZlnLRQJIBplE1GkjZZ49nuE1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz