Wpis z mikrobloga

Spotkał się ktoś z przypadkiem, że podczas obrony pracy dyplomowej w #studbaza wykryto błąd (opis w spoilerze)? Taki trochę większego kalibru - może nie niszczy całej pracy, ale jednak 1/10 - 1/12 pracy powinna iść do śmietnika. Raczej nic nie da się z tym zrobić, bo dopiero ten błąd znalazłem, a obronę mam za 3.5h ( )


#pytanie #fail #kiciochpyta
  • 14
  • Odpowiedz
@zly_dzien: @kostner: @throw_exception: @Asenta:

Wykryłem błąd teraz, jak powtarzałem sobie pracę, żeby mieć na świeżo ogarnięte algorytmy. Sprawa z recenzentem/promotorem wygląda tak, że oficjalnym promotorem jest profesor, kierownik zakładu, w którym robię pracę, a nieoficjalnym promotorem doktorant, z którym w sumie zrobiłem całość. Profesor jednocześnie zrobił z tego doktoranta recenzenta.
Profesor nie widział w ogóle pracy do momentu 2-tygodnie-wstecz, kiedy to po przeczytaniu jej #!$%@?ł mnie od góry
  • Odpowiedz
@greebqmaster: Nikt nigdy nie mówił, że praca magisterska ma działać. Wielu ludzi niedziałające aplikacje oddawało, tylko z odpowiednim opisem i podsumowaniem we wnioskach. Chyba nie oczekujesz, że komisja będzie na obronie czytać Twoją pracę :) Olej to i się nie przejmuj. Daj znać jak Ci poszło, powodzenia! Pamiętaj, że obrona to już tylko formalność.
  • Odpowiedz
@greebqmaster: sam nie wspominaj o tym, to że jest tam błąd którego nie zauważył prof, doktorant i recenzent świadczy również o nich, więc dla nich to też niezręczna sytuacja:) Także nie masz co się martwić na zapas :) Powodzenia !
  • Odpowiedz
Dokladnie. Sam nie wychylaj sie. Po wszystkim wspomniec mozesz (nie teraz ale jak ksiazki oddawac bedziesz czy na piwko pojdziesz to recenzentowi podrzuc kawalek z bledem. Ciekawe czy znajdzie. Powodzenia
  • Odpowiedz
@McHay: Niby tak, u mnie prodziekan w trakcie przeglądania zauwaƶył, ƶe wzór na dystans euklidesowy mam sqrt((x1-x2)^2 * (y1-y2)^2), ale mnie promotor wybronił, ƶe typo i w kodzie dobrze jest
  • Odpowiedz