Wpis z mikrobloga

Co się odpierdziela w tym kraju
Wczoraj idę i oczom nie wierze

3 gliniarzy(gówniarzy w tym jedna suka) spisywało 2 babcie (ubrane elegancko) które siedziały sobie na ławce i popijały piwko

Ale jak w tym samym miejscu siedzi grupa drących japy bachorów umilając sobie wieczór/dzień/noc mocnymi trunkami to nie ma żadnego policjanta.

Więc się oburzyłem bardzo mocno i chcąc ruszyć na ratunek starszym paniom z duża ilością przekleństw na ustach, zostałem powstrzymany przez małżonkę ze słowami odpuść sobie, jako że ją szanuje to sobie odpuściłem.

Ale z kwitowałem ją tak :
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Jeśli będziemy sobie odpuszczać, to dalej nas będą dymać jak chcą.

#policja #panstwodymaobywatela #hojrak #mandaty
  • 5
@Doment: Nie rozumiem co takiego zrobili tutaj ci policjanci. Babcie pijąc piwo w miejscu publicznym złamały przepisy. To nie policjanci ustalają owe (moim zdaniem głupie bo jedno piwko nikomu krzywdy nie zrobi)przepisy, oni tylko mają pilnować przestrzegania ich. A jak Ci nie pasuje, że w nocy hałaśliwa młodzież siedzi na tej samej ławczce i pije piwo to przecież możesz zadzwonić na policję i ich też spiszą.
@KyTh4:
Proszę Cię o wskazanie gdzie w ustawie jest napisane że nie można spożywać alko w miejscu publicznym.

Bo wiem że nie można na:

ulicy, placu i w parku
@Doment: Okej, zgadza się, jest tak napisane w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Pytanie gdzie była ta ławka? Założyłem, że w jednym z tych trzech miejsc bo zazwyczaj w takich miejscach się one znajdują. To wszystko też jest kwestią przyjętej wykładni prawa. Na przykład bulwar nadwiślański w Warszawie też nie wygląda jak żadne ze wspomnianych powyżej, a jednak orzecznictwo sądowe było takie, że pić tam nie wolno.
@KyTh4:

ławka pomiędzy blokami, - czyli żadne z powyższych

Właśnie jestem podczas tworzenia pisma do urzędu o podanie czy nie wprowadzili jeszcze gdzieś zakazu.
@Doment: No to zostaje jedynie się dowiedzieć. Może być to jakiś dodatkowy zakaz jak wspomniałeś. Trochę w tym prawdy jest, że te zakazy picia alkoholu przez policjantów są nadinterpretowane.