Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 43, Eluvium. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


Kolejny artysta ze Stanów Zjednoczonych zagości na łamach Wpadło Mi W Ucho. Dzisiaj posłuchamy twórczości pana Matthew Coopera, znanego pod pseudonimem Eluvium. Jego muzyka to mieszanina ambientu, minimalizmu, muzyki eksperymentalnej, elektronicznej czy shoegazing, której towarzyszą "ściany dźwięku", oraz pianina. Matthew ma już na koncie kilka płyt, zatem postaram się wybrać z jego twórczości to, co mi wpadło w ucho najbardziej.

Wszystko zaczęło się od utworu "Prelude For Time Feelers". Przecudna kompozycja z płyty "Copia" zagrana na pianinie. Świetna, melancholijna melodia, którą później przyozdabiają instrumenty smyczkowe. Zdecydowanie mój ulubiony utwór.

Z tej samej płyty i w podobnym klimacie pochodzi utwór "Radio Ballet". Tu również mamy świetną melodię na pianinie, aczkolwiek bardziej optymistyczną od poprzedniej.

Cofniemy się trochę wstecz do płyty "An Accidental Memory In The Case Of Death", z której pochodzi utwór "Perfect Neglect In A Field Of Statues". Po raz kolejny mamy genialne pianino, którym #!$%@?ą się niemal wszystkie kompozycje Eluvium.

Teraz cofniemy się do debiutanckiej płyty, na której znalazła się kompozycja "Under the Water It Glowed". Tu już zdecydowanie mamy ambientowy klimat.

Kontynuując ambientowy klimat, polecam utwór "Leaves Eclipse The Light". Zaskoczeniem w porównaniu do poprzednich instrumentalnych utworów, będzie skromny wokal zdobiący ten utwór.

Zacząłem od utworu z płyty "Copia" i na utworze z tej płyty zakończę. Kompozycja "Reciting The Airships". Ambientowy klimat z pianinem i instrumentami smyczkowymi.

Ciekawostki:

Poza dużą ilością płyt nagranych pod szyldem Eluvium, w 2008 roku Matthew wydał również płytę pod tytułem "Miniatures". Tym razem nagraną pod swoim imieniem i nazwiskiem. Polecam przesłuchać bo jest równie ciekawa jak i płyty spod szyldu Eluvium.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #ambient #pianino #shoegazing #minimalizm

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys
Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 43, Eluvium. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho
...

źródło: comment_lV0NqNWyAOzMSwNWuNfCFwu5bPHhjvEr.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz