Wpis z mikrobloga

@ayasecon: a ARM jest taki problem ze one wykonuja tylko jedne rozkaz w danym czasie, nie ma tu miejsca na rozmowe o jakimkolwiek multitaskingu, więc dla mnie ATOMy intela są o wiele lepsze na chwile obecną.
@FenomenON: nie, na androidzie nie będą lepsze bo te cholerne procki muszą emulować program napisany pod ARM na x86...
Czasami się to nie udaje i wywala aplikację...

Wat? Multitasking na Androidzie? To ty chcesz komputer, czy telefon... ( )
@FenomenON: i myślisz, że tylko proc intela co na to pozwoli? No to lol, bo ja jakoś mogę jednocześnie odtwarzać film na youtube, oglądać coś innego na netfliksie, siedzieć na mirko, liczyć stawki godzinowe w kalkulatorze, a w tle puszczać muzykę z pandory ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak znajdę drugie urządzenie do nagrywania, to wrzucę ci filmik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@podpora_demaga: nie powiedziałem że tylko procesor intela na to pozwoli, natomiast architektura ARM nie pozwala na multitasking. Z wikipedii: Zgodnie z założeniami architektury RISC, rozkazy procesorów ARM są tak skonstruowane, aby wykonywały jedną określoną operację i były przetwarzane w jednym cyklu maszynowym.
@podpora_demaga: Może Ci się wydawać że jest to multitasking, lecz to tylko pozory, na dobrą sprawe programy które są u Ciebie w tle otrzymuja konkretny przydział czasu procesora, to raz, dwa YT na androida (chyba ze sie go zmodyfikuje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) przestanie odtwarzac film w momencie gdy go "zminimalizujesz" trzy, dźwięki z różnych żródeł nakładałyby Ci się wiec nie miałoby to sensu ( ͡
@FenomenON: looool, ale wiesz, że to działa na zasadzie przerwań, jak w pc? :D
Aha, czyli twierdzisz, że niemożliwe jest jednoczesne odtwarzanie dwóch strumieni wideo i w dodatku puszczanie muzyki w tle, a dopiero modyfikacja androida wprowadza zmiany w hardware i sprawia, że to jednak możliwe :-)))
No spoko ( ͡ ͜ʖ ͡)
@podpora_demaga: Mozliwe ze ujalem to troszke inaczej niz mialem na mysli, chodzilo mi nie o modyfikacje androida a modyfikacje apki YT. Nie napisalem tez ze niemozliwe jest odtwarzanie dwoch strumieni wideo i puszczania muzyki w tle, tylko ze mija sie to z celem ( )
@FenomenON: ale apka yt niema tu nic do rzeczy. Mam otwarte kilka okien. Jeden stream leci mi z netfliksa, drugi z chroma lub yt, muza z czegoś innego. Odtwarzane są jednocześnie, a z głośnika wydobywa się kakofonia dźwięków. Tak, nie ma sensu tego robić, ale czy to w takim razie nie jest multitasking, którego istnienie na androidzie i armie wykluczasz?