Wpis z mikrobloga

Mam prośbę do osób #praca jako #informatyka.
Głównie chodzi mi o osoby pracujące jako serwis z dojazdem do klienta.
Na czym dokładnie polega Wasza praca, jak wygląda dzień?
Jakie narzędzia oferuje Wasza firma aby Wam pomóc w pracy(komputer, telefon itd)?
Jak jesteście rozliczani?
jaka podstawa?
ile mniej więcej osób zatrudnia firma?
Jak długo w tej formie pracujecie?

Pytam dlatego, że jedna z dolnośląskich firm zaoferowała mi pracę jako informatyk.
Firma zatrudnia ok 20 osób.
Wynagrodzenie: 1900netto + prowizje ze zleceń (25% ze zlecenia do mojej kieszeni).
Umowa o pracę.
Podobno można zarobić zdecydowanie więcej niż te 2k.

Dodam, że nie pracowałem jeszcze jako informatyk, ale nie jest też to moja pierwsza praca(8 lat już pracuje)

Narzędzia do pracy- samochód służbowy(seicento) ewentualnie swój pojazd wtedy 1,20zl/km do kieszeni.
Brak własnego laptopa, internetu itd.
Podobno da się tez to zorganizować, ale jak informatycy pracują bez tego? może się da ;)
Praca będzie polegała na jeżdżeniu po klientach i rozwiazywaniu problemów z komputerami bądź peryferiami.
Później coraz to większe firmy.
Praca po 8h dziennie z wolnymi weekendami.

Jak oceniacie takie warunki pracy?

Proszę o nie udzielanie się osobą, które nigdy nie pracowały.
#pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@8524563: na poczatek nie najgorzej, ale nie licz ze 8h i do domu. Czasem najprostrze problemy sa kolosalne do rozwiazania. Odrazu Ci mowie wylacz i wlacz sprzet rozwiazuje 90% problemow;) Netbooka z mobilnym netem musisz miec, przydatne jak nie wiem. Liczyc musisz ze nie wszyscy beda przyjaznie nastawieni do ciebie i beda uwazali ze nic nie zrobili i wiedza jak rozwiazac problem.
  • Odpowiedz
@seta1991: akurat pracowałem z trudnymi klientami i na takich mam swoje sposoby ;)
Właśnie, też myślę , że bez swojego lapka ciężko... najwyżej na początku będę swojego tableta z windowsem brał i Internet z telefonu...a jak okaże się niezbędny to powiem szefowi, żeby zakupił...

Myślałem, że te 1900 do ręki to za mało :P
Bo nie mam pojęcia ile się zarabia jako informatyk
  • Odpowiedz
@8524563: w tej pracy liczy się cierpliwość i robienie swojego a nie sluchanie innych (chodzi o ludzi do których wpadamy), tak zawsze kierownik mówił. Zrób sobie kilka penów z bootowalnymi systemami, Hiren to dar od stwórcy że tak powiem ;) i otwartość na dziwne problemy.
Przykład z piątku: wysiadł net sam z siebie mimo że nikt nic nie grzebał itp, działał od 2lat na tych samych ustawieniach i co, nie
  • Odpowiedz
@seta1991:
A jeśli można wiedzieć, ile zarabiasz i jak jesteś rozliczany?
Masz jeszcze jakieś porady, które mogły by mi pomóc na początku, poza bootowalnymi penami ? ;)
  • Odpowiedz
@8524563: tyle co ty, ale znajomi którzy pracuja w specjalizacji na start dostali 3k. Inni znajomi co juz troche pracuja to powyzej 5k. Wszystko od doswiadczenia zalezy jak by nie patrzec:) Umowa o prace to dobre rozwiazanie:) ogólnie chce u siebie nabrać doswiadczenia i skonczyc studia, a potem gdzies indziej szukac pracu ;)
Z rad jesli 30 min siedzisz nad problemem i nie widzisz rozwiazania pytaj sie ludzi nad soba
  • Odpowiedz