Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki :) jest ktoś z was w Lizbonie ? Tak się złożyło że jestem kolejnym wypokowym programistą (ruby/python ~1rok doświadczenia w dziedzinie) i właśnie kończę ostatni semestr magisterki w Lizbonie. Chciałem sobie tutaj zostać na wakacje albo i dłużej jak będzie opcja i ogarnąć jakiś temat pracy.
Porozsyłałem CV do lokalnych firm ale był słaby odzew. Z moich obserwacji wynika że rynek w tych technologiach jest tutaj dosyć słabo rozwinięty. Zastanawiałem się nad zmianą technologii ale podobają mi się rozwiązania których używam i chciałbym się w tym kierunku rozwijać dalej. Zastanawiałem się też nad pracą zdalną. Chętnie bym zamienił słowo z kimś na ten temat.
#programowanie #lizbona #programista #ruby #rubyonrails #python #pyrkon #django #praca #pracazagranica
  • 4
@caps_lock: to prawda, że w czołowych miastach Polski rynek pracy jest lepszy i płace wyższe niż np. w Portugalii, Grecji, a uwzględniając koszty życia też we Włoszech. W Lizbonie będziesz mieć gorzej, bo nie znasz portugalskiego, nie masz doświadczenia i jak piszesz Ruby nie jest tam bardzo popularny.