Wpis z mikrobloga

Mirki and Mirkówny sytuacja jest taka, że po serii korespondencji z jakiejś windykacji przyszło mi awizo powtórne z #inpost na mazwisko jakiegoś kogoś. Cholera wie kto to i cholera wie jakie mogą być konsekwencje w przypadku gdyby awizo dotyczyło sprawy sądowej przeciwko temu komuś.

Miał ktoś taką sytuację? Czy ewentualne postępowanie komornicze będzie miało coś wspólnego z moim adresem skoro nim dysponują w kontekście tego delikwenta?

Da coś interwencja w inpost że taki tu nie mieszka/nie jest zameldowany?

#pytanie #mirko #poradaprawma #komornik
  • 10
@alvaro-alvarez-397948:
1. Jeśli nie jest zameldowany, może przyjść komornik sprawdzić, ale do domu nie wejdzie
2. Jeśli jest zameldowany, a nie mieszka, komornik przyjdzie, wejdzie i zajmie rzeczy, które w jego mniemaniu mogą należeć do delikwenta. Wtedy masz ileś tam dni na odwołanie i jest ono skuteczne, pod warunkiem, że udowodnisz, iż dana rzecz jest na Ciebie (faktury, umowy kupna)
Jak wprowadziłam się do nowego mieszkania, też przychodziło pełno listów - z banków, z windykacji - do poprzedniej lokatorki. Najpierw wyrzucałam, ale potem grzecznie na każdy odpisałam, że taka tu nie mieszka. Na chwilę spokój, a potem pismo od komornika :O nie był to list tylko zwykła kartka wrzucona do skrzynki, ale trochę się wystraszyłam, mało to historii o pomyłkach? Zadzwoniłam do kancelarii, kazali się tam pofatygować właścicielce. Od tamtej pory spokój