Wpis z mikrobloga

@Matys6191: Nie, ja w ogóle nieufny jestem do tych małych browarów, bo powstają jak grzyby po deszczu, a z jakością bywa różnie. Cenę robi im fakt, że są mali. I że zrobią jakiś double rice ipa.
Reden? Następnym razem. Masz jeszcze coś sprawdzonego?
@melekhov: haha widziałem takie sklepu to byłem w szoku jaki wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°) może to pomysł na biznes u mnie ;) Dziś piłem od Dr Brew Double IPA 8% ibu 99 % :O i jest super takie goryczkowe piwo idealne na lato ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Matys6191: Na początku brało mnie i 45 IBU. A teraz czasem 90 odczuwam słabiej, niż 50. Nie wiem, jak oni to mierzą i czy. Czy może zakładają, że tyle IBU powinno być :D
Zależy, gdzie mieszkasz. W Stargardzie Szczecińskim np. pomysł z piwami upadł. Teraz tam są whisky.
@melekhov: Taka rozkmina na luzie , ostatnio się dowiedziałem że jakieś 20km ode mnie jest Browar z prawdziwego zdarzenia muszę się tam wybrać i skosztuję wszystkie prosto z nalewaka hehe ( ͡ ͜ʖ ͡) Mi bardzo smakują piwa z wysokim IBU, aczkolwiek inne też czasem są ciekawe.
Jest coś takiego jak style piwne taki jakby ranking i tam jest napisane ile dany styl powinnien mieć IBU
@melekhov: IBU jest mierzone albo laboratoryjnie albo wyliczone z programów w których opracowywuje się receptrury.
Też jestem zdania, że IBU IBU nie jest równe, ale moim zdaniem ma na to wpływ odczuwalna "kontra słodowa".
Piwo może mieć 80 IBU, a jak dadzą sporą kontre to tak się nie czuje.
A 60 IBU z mniejszą "kontrą" słodową daje odczucie większej goryczki.
Może ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie.