Wpis z mikrobloga

#natemat #facebook #testoviron
patusia o jednym z fenomenów polskiego internetu
http://natemat.pl/145973,tworca-fanpage-a-polaki-biedaki-cebulaki-pietnuje-biede-intelektualna-i-mentalna
Tytułem uzupełnienia
1) autor tej strony miał kiedyś tutaj konto jako @dj-armando-znowu, kiedyś miałem avek ze świąteczną wersją Łukasza i prosił mnie o jej wykorzystanie
2) w grudniu był z nim wywiad w radiowej Trójce w audycji "Świat zwariował!", temat: Czy Polacy potrafią się z siebie śmiać?
  • 3
  • Odpowiedz
Kurde ale brakuje nowego contentu z łukaszem. Mimo to cieszy fakt, że ludzie już nie patrzą na testo przez pryzmat dostarczanej rozrywki (co jakiś czas temu większość czyniła, również i ja) tylko ogromnej mądrości jaką jego twórczość za sobą niesie. Oglądaniu jego dzieł już nie towarzyszy śmiech tylko skupiony wyraz twarzy. Stanisławowski pojawia się coraz częsciej w mass mediach, nie jako troll z zegarkiem na łapie tylko jako mentor, który już parę
  • Odpowiedz
@trevorphilip: Dla mnie T100 to już zamknięty rozdział. Wywołał dysonans, osiągnął swój cel, wszedł do mainstreamu więc zapewne uznał że w momencie pojawienia się w mainstreamie można zamknąć działalność. Poza tym stało się coś zupełnie innego niż zakładał. Zauważ że to co on lansował - hejt na Polskę czy "polactwo" jest dzisiaj w modzie. I o ile kilka lat temu było to może zarezerwowane dla lewaków z KryPola i pierwsze produkcje
  • Odpowiedz
@pivo14: > ps samo określenie "polactwo" wywodzi się z książki Ziemkiewicza wydanej kilka lat wcześniej a samą książkę też polecam.

Z resztą z tej książki również czerpał testo, choćby w "kompendium"

Mnie osobiście ciekawi ilu ludzi pod jego wpływem uświadomiło sobie w jakiej beznadziei tkwimy i teraz układa sobie lepsze życie już poza Polską


Myślę, że nie chodzi nawet o to ile osób układa sobie życie poza Polską, tylko o to
  • Odpowiedz