Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy tag #programowanie będzie ok, ale tutaj chyba jest wiele osób które ogarniają takie tematy. Mam skonfigurowany serwer pocztowy Postfix na Debianie 7.8. SPF, DKIM i wszystko inne co się dało jest na serwerze skonfigurowane. Serwer nie znajduje się na żadnej spam-liście. Mail-tester.com daje e-mailom z mojego serwera 10/10 a... na Wirtualne Polskę e-maile nie dochodzą. Każdy e-mail wysłany na wp.pl znika w czasie i przestrzeni. Nie dostaje żadnej zwrotki, e-mail nie wpada do spamu. Po prostu znika. Klient się wkurza, bo spory odsetek klientów nie dostaje powiadomień a ja nie wiem już co robić. Ktoś coś?
Pobierz InnyKtosek - Nie wiem czy tag #programowanie będzie ok, ale tutaj chyba jest wiele os...
źródło: comment_vKMGgEWcxlqWe7L5NKHG4n9CqxkWmo6c.jpg
  • 26
chyba jak każdy programista walcze z takimi tematami od czasu do czasu.


@InnyKtosek: nie, takie rzeczy zalatwiaja devopsi, jako programista musialem sie takimi rzeczami zajmowac jak "programowalem" w php, czyli full-serwis w jakiejs pseudofirmie :D
@rbielawski: @alosha: Przypomniałem sobie, czemu nie zadaje pytań pod tym tagiem. Bo niezależnie czy temat jest bardzo mocno związany z programowaniem czy trochę mniej jak ten zawsze ktoś musi zrobić gównoburzę nie na temat a pomocy nie otrzymam -.-
@InnyKtosek: Poważnie. Nie ma co się kopać z koniem. Trzeba mieć porządny hosting i porządny serwer, ew. porządnego sysadmina. Nie żal Panu życia na debugowanie serwera pocztowego, gdy za 25 baksów/rok można mieć "legitną" skrzynkę? Bez problemów?

@InnyKtosek: Daj znać jakbyś rozwiązał.
A same maile nie wyglądają spamowato? Jak sam wysyłasz to dochodzi? Ewentualnie spróbuj coś ręcznie wysłać z innego ip, zobacz czy dojdzie, a jak dojdzie to przełącz na to ip system i zobacz czy zaczną Ciebie blokować po pewnym czasie. Jak dla mnie albo wp nauczyło się rozpoznawać wasze maile jako spam, albo nie wiem o co chodzi.
@alosha: Ok, ale nie chce przenosić całej już istniejącej poczty na nowe serwery a z drugiej strony chciałbym aby poczta z nowego serwera jednak wysyłała się z takiej samej domeny z jakiej wysyła się poczta pracowników firmy.
@InnyKtosek: A co za problem z domeną? W spf'ach zezwalasz na parę ip i jazda, kwestia najwyżej ustawienia routingu poczty między tymi serwerami, ale to jest do zrobienia. Inna sprawa, że fajnie byłoby rozwiązać problem a nie uciekać, ale obsługa poczty to imo jedna z najtrudniejszych rzeczy w admince.