Wpis z mikrobloga

Mirasy, telefonu szukam więc pomyślałem że popytam.
Budżet z grubsza ok 1500. (I mniej tym lepiej bo kasa zostanie na coś innego )
Smartfona chce używać do okazjonalnego strzelenia foty jakimś notatkom i przede wszystkim do przeglądania netu w momentach gdy nie mam pod ręką tabletu. (czyli fajnie by miał dobry i ostry wyświetlacz) Oczywiście tylko #android bo windowsa mam w tablecie a nie chcę ograniczać się do jednego systemu (plus lubię bawić się launcherami).
Kolejna sprawa to to że od lat korzystałem z Samsungów więc przyzwyczaiłem się do fizycznego przycisku home i tego że przyciski nawigacji są na dole poza ekranem (i nie zabierają jego cennej powierzchnie). Miałem przez ostatnie półtorej roku ACE3 i był spoko(żadnych zawiech) tylko trochę mały wyświetlacz (przydałby się minimum 4,7" do ok 5").
Do tej pory myślałem o Samsungu S5. Flagowiec, dobre bebechy i wyświetlacz. Wygląd ujdzie choć ramkę ma gównianą jak w moim starym ACE3. Ale i tak spoko. Potem zobaczyłem S6-wygląd genialny (szkłooooooo! metaaaaal!) ale tyle na telefon nie wydam. I wtedy w oko wpadł mi Galaxy Alpha. Wygląd genialny, w końcu metalowa ramka, bebechy nie takie złe ale wydajnościowo gorszy odrobinę od S5. No i wyświetlacz ma mniejszy i sporo gorszy a to dla mnie już gigantyczny minus (5.10" 432 ppi VS 4.70" 313 ppi ). Tak więc się waham i postanowiłem was o radę podpytać. Który?
A może coś innego? (tylko te przyciski u Sony i HTC i LG poupychane na wyswietlaczu...).
Acha-Chińczyków się boje. Wolę coś z serwisem na miejscu w PL.
#telefony #smartfon #telefon #cokupic #samsung
  • 4
@MikelThief: @maciejaszek: Wczoraj połaziłem sobie po sklepach i obejrzałem te telefony na żywo.
Alpha odpada-jednak jest za mała.
LG G3 miałem w łapach, całkiem ok ale przyciski wpakowane na ekran plus kształt podchodził mi średnio.
S5 wydał się fajny, szczególnie że był moim faworytem, ale ta cholerna ramka i kropkowany plastik z tyłu na żywo wygląda jeszcze paskudniej niż na zdjęciach. (serio-jak patrzę na tą ramkę to nie dość że
@thewickerman88: S5 mam jakoś od października 2014. Ramka jest ok, jak sie dobrze przyjrzeć to widać małe ryski na niej, które pewnie powstały od kurzu znajdującego się między telefonem a bumperem (Nillkin). Zwieszek genralnie nie ma, ale jest uciążliwa rzecz: przy osiągnięciu zajętości pamięci RAM > 1,3GB oprogramowanie Samsunga włącza coś a'la zRAM żeby kompresować pamięć. Załącza się ten piekielny proces wtedy gdy przyciskasz przycisk wielozadaniowości i trzeba czasem nawet 3