Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie tworzenia swojej debiutanckiej paczki z tzw. mock-upami. Czym są wspomniane mock-upy? Najprościej rzecz ujmując są to specjalnie przygotowane pliki projektów programu Photoshop przyspieszające pracę pozostałym grafikom. Jest to gotowe rozwiązanie, które będzie służyło do błyskawicznej prezentacji swoich własnych prac graficznych w fotorealistycznym wydaniu. Grafik chcący zaprezentować klientowi wykonane przez niego nowe logo czy wizytówkę będzie mógł dodatkowo przedstawić jego wizualizację; klient będzie miał szansę zobaczyć jak taka wizytówka wyglądałaby w rzeczywistości. Zamiast więc żmudnie przygotowywać godzinami taki projekt, graficy korzystają właśnie z mock-upów. Wystarczy za pomocą dwóch kliknięć zaimportować w odpowiednie miejsce swój plik graficzny aby w sekundę ujrzeć ją w fotorealistycznym wydaniu.
Jakiś czas temu zabrałem się za stworzenie paczki właśnie takich projektów, chcąc stworzyć ją od razu różnorodną tematycznie. Na pierwszy ogień poszły więc popularne kubki, wizytówki, koszulki, telefony oraz skórzane elementy ubioru. Z begiem czasu kolejnych projektów będzie przybywać a kiedy zbiorę wszystkie potrzebne materiały fotograficzne i zakończę budowanie projektów wydam je w jednej, ogromnej paczce do kupienia. Zestaw będzie zawierał instrukcję obsługi a ja dorzucę do tego jeszcze video tutorial, tym samym informując o moim produkcie widzów kanału.
Tymczasem zapraszam do obejrzenia skończonych już mock-upów w postaci zbiorczych zdjęć. Wszystkie fotografie są mojego autorstwa. Po lewej widzicie "domyślny" projekt a po prawej już po podmianie w nim grafiki. Oczywiście wszystkie efekty takie jak fałdy na koszulach, odbicia świateł czy grawery tworzą się automatycznie dając fotorealistyczny wygląd. Ale to nie wszystko! Część z mock-upów została rozbudowana do tego stopnia, że jej elementy są edytowalne. Nie przejmując się więc wgraną grafiką wizytówki będziemy mogli na przykład dorzucać lub usuwać z fotografii ciastka, kokardki, papierosy, ziarna kawy a nawet zmieniać zawartości szklanek. A to wszystko oczywiście za pomocą jednego kliknięcia! Nazwany roboczo "Most universal mock-up bundle ever" zadebiutuje jeszcze w tym roku!

Pobierz Bunch - Jestem na etapie tworzenia swojej debiutanckiej paczki z tzw. mock-upami. Czy...
źródło: comment_E0CcdcqSHA6pp8tsNVEinUzs5XMIsMHz.jpg
  • 11
@najman: Niestety w największym serwisie nie autor ją ustala a recenzent. Każdy plik jest sprawdzany. Nie masz na to wpływu.

Ogólnie recenzenci nie są sprawiedliwi, nie dopuszczają wspaniałych projektów przy równoczesnym akceptowaniu prac o wątpliwej jakości. Nie przegadasz ich, nie wypomnisz im. Wiele razy załamywałem ręce. Czasem robisz projekt przez tydzień a po wszystkim dostajesz odmowę. Odmowę, która w dodatku nie ma sensu.

No chyba, że mowa o innym serwisie, tam
@Bunch: z telefonem/tabletem spoko, bo nie podmieniasz w nim logotypu i jest tylko elementem, za pomocą którego prezentujesz grafikę. Jeżeli chodzi o ten słoik to już ingerencja we wzór użytkowy - nie wiem, czy ktoś by się doczepił do tego, ale tak się zastanowiłam tylko :) nie jestem specjalistą