Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Mój (juz były) pracodawca (chodzi o praktyki ) chce od mnie pismo, iż przystąpie do egzaminu czeladniczego - z tego powodu, że już u niego nie pracuje, a umowa pracy jest nieważna. Chodzi o fakt, że za wyszkolenie pracownika młodocianego w ciągu 3 lat dostaje się 8.100zł.Moim zdaniem te pieniądze mu się nie należą (on dostaje swoją "część" z całych 3 lat) bo pracowałem u niego bardziej jako sprzątaczka niż mechanik (zero umiejętności) - Bez tego straszy mnie ze nie dostane świadectwa pracy oraz będzie chciał swoją część tych pieniędzy nie od państwa, a od mnie. Jak to wygląda od strony prawnej? #mechanika #cech #prawo #praktyki
  • 12
@UDNP: Nie może ci nie wydać świadectwa pracy, niezależnie od jakichś rozliczeń między nami. Co do jego żądań - może ci skoczyć, bo to kwestia jego zobowiązań wobec państwa.
@UDNP: Nie znam się zbyt na tych dotacjach i dofinansowaniach, ale chyba polega to na tym, że on dostaje kasę za to, że cię wyszkoli. Więc to jego problem, że tego nie zrobił.