Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki. Aktualnie odchorowuję ostrą "grypę" żołądkową, która toczyła mnie przez ostatni weekend. Lekarz powiedział, że powinienem na razie zmienić dietę na lekkostrawną. Czytam po Internetach co powinienem szamać i jakoś wniebowzięty nie jestem.
Rozumiem, że surowe owoce i warzywa nie wchodzą w grę? Mogę żryć ser żółty i pieczywo? Podstawy mojej diety to właśnie kanapki z serem żółtym i (z reguły) gotowanym kurczakiem (taka wędlina xD) oraz smażone kotlety drobiowe (kurczak albo indyk) z gotowanymi (albo gotowano-smażonymi) ziemniakami i jakimś warzywem.
Przy czym zostać, co odrzucić na razie? Już nie rzygam co 20 minut, ale żołądek mocno mi daje popalić gdy chociażby napiję się niesłodzonej herbaty.
#choroba #grypazoladkowa #pytanie #pytaniedoeksperta #dieta
  • 3
@vyshomir: Co do warzyw i owoców, wyeliminuj te, które mają sporą ilość błonnika, jak chcesz je spożywać to bez skórki i pestek. Ser żółty teoretycznie jest przeciwwskazany w diecie lekkostrawnej, pieczywo jasne tzn. pszenne ew. pszenno-żytnie. Smażenie zastąp pieczeniem, najlepiej w jakiejś folii czy rękawie aby uniknąć efektu 'przypieczonej powierzchni'. Coś jeszcze trzeba to pytaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)