Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, czy ktoś z was grał w Zombiecide? Bardzo mnie korci zakup tego kickstarter , ale kosztuje sporo, z wysyłką pewnie wyjdzie z 200$. Nie grałem w poprzednie części, oglądałem jedynie recenzję jakiegoś dodatku u Wookiego i film promocyjny.

Dla jakiego odbiorcy to jest gra? Czy musiałbym pościągać nerdów z piwnic, czy też da się w to grać z różowym i ekipą? Czy nie nudzi się po kilku podejściach? Czy trzeba sporo planować, czy to bardziej pozycja do piwka?

#gryplanszowe #planszowki
Pobierz Czaper - Mirki i Mirabelki, czy ktoś z was grał w Zombiecide? Bardzo mnie korci zakup...
źródło: comment_mX0iK2jEs3r5jCY1ZvbhkQUEBUl6o7TI.jpg
  • 14
@Czaper: dla mnie bardziej do piwka, bo jest mało do myślenia. Generalnie gra bardzo losowa i raczej długa jeśli chodzi o przebieg rozgrywki. I tak jak kolega wcześniej napisał- wszystkie dodatki koszmarnie drogie. De facto ta sama cena co podstawka
@cherry_lady: Korci mnie oferta z KS, bo za te circa 600zł Będzie podstawka, dodatek i jeszcze wszystkie te kickstarterowe gole, których jest już teraz niemało, chociaż wciąż 3 tygodnie do końca. W PL pewnie wyjdzie 1000+.
@Czaper: zależy co lubisz. Jak lubisz kooperacyjne gry, gdzie nie musisz za dużo myśleć to jest to gra dla Ciebie. Plusem jest to, że możesz w nią grać samemu a zarazem z wieloma osobami. Wykonanie jest świetne, ale dla mnie gra pozostawia duży niedosyt. Jak chcesz z nią pograć z weteranami to oni się wynudzą, jak będziesz grał z lajtowymi graczami, to zniechęci ich z kolei długa rozgrywka. Co kto lubi.
@cherry_lady: Wychowałem się na karciankach, głównie MTG, kiedyś zagrywałem się w pierwszą edycję GOTa i całkiem lubiłem gry wymagające planowania i kombinowania. Teraz niestety nie mam ekipy wyjadaczy, jedynie casuali których wciąż na dłuższą metę męczą Magnaci i lepiej grać w jakieś Pociągi, czy cuś, bo planszówki to dla nich nadal nowość.
@Czaper: kolego, śmiało atakuj. Ja do tej pory pluję sobie w brodę, że nie kupiliśmy trzeciego sezonu na Kickstarterze i muszę obgadać ten zakup z dziewczyną. Zajebista sprawa, zajebista cena, zestawy kickstarterowe są mega, skompletowanie całości później wynosi dużo, dużo więcej. Grałem w poprzednie sezony i jest to jedna z lepszych gier, rozwijająca skrzydła przy 2, 3 i 6 osobach (wtedy grasz wykorzystując wszystkie dostępne w podstawkach postacie).

Jeśli miałbyś jakieś
@CKNorek: kolegą chyba nie ma dużego doświadczenia w planszowkach skoro aż tak wysoko ceni Zombicide. Na Kickstarterze niekoniecznie warto kupować. Na Ebayu będzie niedługo za lepsze pieniądze
@cherry_lady: nie bardzo rozumiem, co ma jedno do drugiego. To już człowiekowi nie może się coś podobać?
Jestem fanem kooperacji i fanem zombiaków. No ale rozumiem, że Ty wiesz lepiej : )
Dla mnie Zombicide to jedna z lepszych gier, w jakie grałem, bo pod wieloma względami spełnia moje wymagania.

Pokaż mi też lepszą cenę zestawu kickstarterowego trzeciego sezonu Zombicide - do 150 dolarów.
Tylko z opcją kup teraz.
@CKNorek: jak lubisz zombiaki to kup dead of winter- dużo lepsza planszowka w porównaniu do Zombiakow. Super klimat, więcej kombinowania i myślenia. Semikooperacyjna, gracze mają cel główny plus cele indywidualne.
@Czaper: Weź się odezwij na forum gry planszowe http://www.gry-planszowe.pl/forum/ czy jest ktos z twoich okolic kto by mogl ci pokazac/zagrac z tobą. Bo gra daje dużo frajdy ale jest specyficzna i może byc wtórna ze względu na mechanikę. Jest rewelacyjna jezeli chodzi o spotkanie przy piwie czy zabawe w kombinowanie z mechaniką (sandbox) nie mówiąc juz o samym malowaniu figurek.
Jednakże najlepiej sprawdzić bo teN KS na który wskazujesz to ta