Wpis z mikrobloga

#bojowkawindowsphone #lumia
Mireczki jaki telefon wybrać? Lumia 640, 735 czy 830? Nie ukrywam, że zależy mi na kasie, więc 2 pierwsze opcje są mi bliższe, obawiam się 5 calowego ekranu w 640ce i 830ce, tą druga ma mój kumpel i nie leżała mi w dłoni za bardzo przez ten rozmiar, 640ka pewnie podobnie nie będzie leżeć. Za 730ką przemawia też stylistyka. Czy ktoś przekona mnie do zainwestowania w najwyższy model albo odwiedzie od zakupu 730ki na rzecz 640ki ( ͡º ͜ʖ͡º)?
Czy ktoś z was brał może raty #allegro? Przyznają mi, jeżeli stałym dochodem jest renta rodzinna? Pracuję na umowę zlecenie więc lipa.
  • 19
@KartaSieciowa: 640 jest tańsza i ma większy ekran. Co prawda IPS, a nie OLED, jak w 735. Ten drugi ma przewagę tylko ekranu, tak to 640 pod każdym względem bije 735tkę. Mam ten pierwszy model i polecam
@KartaSieciowa: miałem dokładnie ten sam dylemat, w dodatku kolega ma 735 i zachęcał (nie wiedział nawet o istnieniu 640). Ja osobiście wbrałem 640 i NIGDY bym tej decyzji nie zmienił, w tej cenie to telefon idealny, do tego dużo lepszy we wszystkim od 735. Świetny aparat i ogromnie długo trzymająca bateria (przy samych smsach i rozmowach nawet 5-6 dni bez ładowania), do tego cena niższa niż 735. Aktualnie kolega, który ma
@Sihill_pl chyba nigdy nie miałeś możliwości korzystać z 640. Podaj mi choć jeden parametr, w którym 735 jest lepszy od 640. I nie pisz o gęstości pixeli i ekranie oled, bo to trzeba mieć chyba wzrok superbohatera żeby zauważyć różnicę w codziennym funkcjonowaniu (używałem obydwu telefonów i porównywałem je trzymając jeden w prawej, a drugi w lewej dłoni). Dla mnie JEDYNYM plusem 735 przeciwko 640 jest ciut (niewiele) ładniejsza czerń na ekranie.
@laress:

L640 lepszy aparat z tyłu

xD
serio, nie jest, w dodatku przedni aparat lepszy jest, ekran robi wielką różnicę, po za tym te telefony są identyczne, a nie "L640 bije na głowę"
@Kirkain: OLED nie robi najmniejszych problemów w użytkowaniu telefonu w pełnym letnim słońcu, IPS zawsze będzie miał problem z tym.
Dodatkowo L640 ma gorszą optykę w tylnym aparacie i przedni aparat lepszy o wiele.
Zapytam jeszcze, bo nie wiem, ile L640 trzyma na baterii przy intensywnym użytkowaniu?
@Sihill_pl: u mnie przy intensywnym użytkowaniu wytrzymała przez pierwsze 2 dni po zakupie (niecałe 2 dni, to było jakoś 1 dzień 15-20 godzin). Wiem, wiem, że dużo ludzi twierdzi że ten IPS jest słaby w słońcu, ale ja w ostatnich dniach (a było mega słonecznie) nigdy, ani razu nie miałem z tym problemu na 640, obraz był zawsze całkowicie czytelny i wyraźny, nawet w największym słońcu :) Osobiście będę polecał każdemu
@Sihill_pl: no dobra, to już subiektywna ocena, co kto lubi :) dla mnie właśnie te 5'' było jednym z czynników, dla których zdecydowałem się właśnie na 640 a nie 735 ;) tak czy siak, 640 pewnie też będzie mieć dłuższe wsparcie, bo była wydana już pod szyldem Microsoftu.