Wpis z mikrobloga

@gadatos: @Omate: @Jayuar: paypal lub karta debetowa/kredytowa. Zależy co serwis akceptuje. Bank czy paypal same zrobią zamianę na walutę w której dokonuje się płatności i nie ma potrzeby używania walutomatów. Na koniec dodam, że jak masz opcje wyboru to zdecyduj się na paypal który dla kupującego jest bezpieczniejszy, sprawa ma się jednak duuużo gorzej od strony sprzedawcy dlatego niektórzy mogą tej opcji nie udostępniać.
  • Odpowiedz
@Jayuar: normalnie kartą w złotówkach sie płaci, a visa to sobie przelicza na złotówki. dolar jest drogi w takich tranzakcjach, bo mi wychodzi około 4 zł.
  • Odpowiedz
@fefe33: a tego to ja nie wiem, opisałem mu ogólnie co powinien wybrać jeżeli jest taka opcja. Nie kupowałem tam nic póki co w związku z czym nie mogłem mu podać 100% pewnej odpowiedzi, ale przecież to jest internet skąd może wiedzieć czy nie jestem psem?:) #pdk
  • Odpowiedz
Ale opłaca się używać walutomatu bo jak bank daje zajebiste prowizje za zamianę walut wręcz jak przemieniasz większą kwotę to jest zajebista różnica
  • Odpowiedz
Jak już pisałem - konto w kantor.aliorbank.pl, bezpłatna karta w USD (trzeba wykonać 1 transakcje w ciągu 6msc), dobre kursy, bezpieczeństwo banku, walutowa karta. Czego chcieć więcej?
Podobną kartę można zamówić sobie w euro dla innych sklepów/wakacji. ;)
  • Odpowiedz
@ksiak: paypal czy bank sam zrobi wymiane walut, jasne, a patrzyłeś kiedyś po jakim kursie? Przy dużych lub częstych zakupach to się spore kwoty robią.
  • Odpowiedz
@maur: owszem, jak dużo i często kupujesz to tak. Ja jednak jak jestem za granicą zawsze kartą płacę i póki co nie narzekalem nigdy.
  • Odpowiedz
@ksiak: Możliwe, że nie sprawdziłeś jaka jest różnica w kursie bankowym vs internetowy kantor i nie przemnożyłeś tej róznicy przez kwotę wydaną.
Sam płać jak chcesz :) Ale jak polecasz płacenie w złotówkach i niech paypal/bank zajmie się przewalutowaniem to zaznacz, że w ten sposób wymienia się walutę po gorszym kursie.
Jak polecać, to porządnie. :P
  • Odpowiedz
@maur: dobra, poczytałem trochę i widzę że od ubiegłego roku się to zmieniło bardzo. No nic będzie trzeba konto walutowe otworzyć i po problemie.
  • Odpowiedz
@ksiak: A nawet nie wiem co było rok temu, ale ~3 lata temu to paypal potrafił ~15gr na $ brać. Polecam kantor alioru, dobre kursy, karta darmowa jak w ciągu pół roku od wydania dokonasz chociaż 1 transakcji, no i bezpieczeństwo banku (w opozycji do sp zoo kantorów internetowych). TOiP też bardzo sensowna. No i wypłaty/wpłaty możliwe również w placówkach alior. :)

Poza tym..
nie obrażę się jeśli użyjesz kodu ROJ719OTXBZ0
  • Odpowiedz