Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy będę robił pierwsza w życiu redukcje i mam kilka pytań.
1.Nie będę w stanie progresować ciężaru prawda?
2.Robię taki sam trening jak na masę tylko z ujemny bilansem kalorycznym( bf mam z 18 % chce dojechać tak do 10%)?
3.Jakiej firmy BCAA polecacie?
#silownia
  • 20
  • Odpowiedz
@goatonaboat:
ad1 Na początku może i tak, później już nie.
ad2 Nie wiem jaki robiłeś trening "na masę", ale w dużym skrócie tak. Im bardziej siłowy tym mniej mięcha stracisz.
ad3 Nie polecamy BCAA tylko dobrą dietę.
  • Odpowiedz
@goatonaboat: oczywiście,ze nie,jeśli za dużo ćwiczysz a nie lecisz na soku i nie masz dobrej diety to mięśnie stracisz ;)
Ale,żebyś sie nie bal,musisz naprawdę sie przetrwnowywac,także spokojnie :D
  • Odpowiedz
@Legendowsky: Tak, na redukcji zwiększamy delikatnie ilość spożywanego białka, w zależności od otłuszczenia organizmu max do 2,5 g białka na kg ciała. Ważne jest aby nie było to białko z odżywki tylko z diety, w ten sposób podkręcasz metabolizm.
  • Odpowiedz
@Krzych19888: nie, nie podkręcasz metabolizmu i nie, nie musi być to białko z "diety", bo odżywka, która jest notabene poprostu suplementem, też jest częścią twojej diety.
  • Odpowiedz
@shdw: :D Białko z wszystkich makroskładników przyśpiesza metabolizm. Białko nie powinno pochodzić z odżywki bo właśnie ta postać słabo przyśpieszy metabolizm.
Tak na szybko potwierdzenie moich słów:
http://www.fit360.pl/artykuly/co-warto-wiedziec/przyspiesza-metabolizm-czesc-druga/
http://kif.pl/www/dietetyka/czy-bialko-przyspiesza-metabolizm/
http://www.sfd.pl/Czy_bia%C5%82ko_przyspiesza_przemian%C4%99_materii__-t238851.html
  • Odpowiedz
@Krzych19888: toś teraz zarzucił porządnym materiałem! wybacz, ale fit360, kif i sfd bez ANI JEDNEGO źródła/przypisu/materiału jest niestety, ale gówno wart.
Nie, białko NIE PRZYSPIESZA METABOLIZMU, a jedynie wymaga większej ilości energii do zmetabolizowania jako makroskładnik. To dwie kompletnie odmienne rzeczy.
Tak jak pisałem wyżej:

- posiada większy TEF

About the only time that TEF can become considerable is when you replace carbohydrates or fat with protein. For every 100 calories of carbs/fat replaced with protein, you’d expect to burn about 25 calories more (30 cal for protein vs. 3-6 for carbs/fat). So a doubling of protein from 60 to120 grams/day might increase TEF by 80 calories/day. Triple it to 180 grams/day and TEF could increase by 150 calories. The 20-30% TEF of protein can become even more significant at extreme intakes. However, for the most part, such extreme intakes aren’t practical or used outside of the bodybuilding subculture. In all but the most extreme diets, protein stays fairly static and carbs and fats are shuffled around; the effect is typically minimal in terms
  • Odpowiedz
@shdw:
Postaram Ci się to wytłumaczyć tak na chłopski rozum: to, że białko wymaga większej ilości energii do zmetabolizowania to tylko jedna strona medalu, należy pamiętać, że białko jest słabszym źródłem energii od węglowodanów. Więc zastępując pulę kaloryczną (i tak już obciętą o 25%-30%) większą ilością białka kosztem węglowodanów, zmuszamy organizm do większego wysiłku w tworzeniu energii, ale nasz organizm nie jest głupi i zaczyna się bronić przed tym zjawiskiem
  • Odpowiedz
@Krzych19888: to nie ja mam bronić tezy że tak nie jest, tylko Ty masz udowodnić, że tak jest ;)
Niestety ale duża cześć osób wie jakich rzeczy uczą profesorowie na uczelniach. A co do Piotra, to wybacz, ale nie jest to dla mnie żaden autorytet.
  • Odpowiedz
@shdw: Postarałem się opisać mój punkt widzenia. Ja to tak widzę, jeżeli nie przemawiam do Ciebie- z koniem kopać się nie będę ;). Nie chodziło mi o to, że masz się bronić, chciałem żebyś opisał mi jak Ty to widzisz.
  • Odpowiedz
@Krzych19888: jak ja to widzę napisałem powyżej. A jeżeli chcesz żebym odniósł się do Twoich słów.

należy pamiętać, że białko jest słabszym źródłem energii od węglowodanów

Tak, bo nie przekształca się w glukozę (o ile nie dochodzi do glukagogenezy poprzez nadmiar białka w organizmie).

Więc zastępując pulę kaloryczną (i tak już obciętą o 25%-30%) większą ilością białka kosztem węglowodanów, zmuszamy organizm do większego wysiłku w tworzeniu energii, ale nasz organizm
  • Odpowiedz