Wpis z mikrobloga

motomirki, jest szansa ze mi klepna przeglad bez sprawnego tylnego hamulca? #!$%@? nigdy go nie uzywalem, nawet zdjalem przez jakis czas, bo sa zastane tloczki, a wypadaloby po tych trzech latach w koncu go zrobic. jest sens uderzac? sprawdzali je wam?
#motocykle
  • 34
@tylkoniechori: czym jezdzisz ze Ci tylny hebel niepotrzebny? W moim przypadku diagnosta zawsze obchodzi moto kilka razy wkolo, kaze wlaczyc kierunkowskazy, raz poprosil zebym sie przejechal wkolo stacji i zahamowal. Nie zwracal uwagi na to czy są wszystkie potrzebne hamulce ;-)
@tylkoniechori: zależy od stacji badawczej.. O ile samochody trzepią to z moto jeszcze mi się nie zdarzyło, by cokolwiek sprawdzali. W tym roku jeszcze nie byłem, więc nie wiem czy coś się poprawiło. Ale dla własnego bezpieczeństwa powinieneś doprowadzić tylny hamulec do porządku. Z tym nie ma przelewek.. Nigdy nie wiesz kiedy Ci się przyda, a przyda się w najmniej spodziewanym momencie.
dlaczego mialby przestac dzialac? jaka usterke sobie wyobrazasz?


@tylkoniechori: Po kolei. Wiec nie pochwalam jazdy bez hamulca tylnego ;) co do przegladu - tam gdzie jezdze to facet sprawdza oswietlenie i nr na tabliczce, cala reszte olewa.
A odpowiadajac na twoje pytanie. No wiesz, to samo mozna zapytac o tylny hamulec, wyobrazasz sobie jakas nagla awarie? Niby nie prawda? no to sluchaj, tak mocno dobilem zawieszenie ze rura dolotu rozciela mi
@bocznica: dwoch jednoczesnie mi nie urwie, do kazdego zacisku jest niezalezny przewod, w przeciwienstwie do serii gdzie byl trojnik i do takiej sytuacji rzeczywiscie dojsc by moglo. ale wtedy trace plyn, i po zabawie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

przekonaliscie mnie ( )
@tylkoniechori: silnikiem też można hamować jak przodu zabraknie, ale to raczej na dłuższe dystanse, czasami sprawdzą i się doczepią, czasami upomną i puszczą, wszystko zależy o stacji
Mój hamulec tylni działa ale nie używałem go od bardzo dawna bo nie mam takiej potrzeby, jedynie silnik i przodem hamuje