Wpis z mikrobloga

Za niedługo będę się musiała nauczyć projektowania wektorowego, do wyboru mam Adobe Illustrator, Inkscape, Corel Draw i PSP, z czego AI kompletnie nie potrafiłam ogarnąć, z Corelem nie miałam styczności od podstawówki, reszty nie kojarzę.
Właśnie zaczynam szukać w sieci jakichkolwiek kursów, ale nie wiem który z programów byłby najlepszy na początek? Macie jakieś godne polecenia strony z kursami? Bo jestem kompletnie zielona w temacie i nie wiem czy to co sobie sama wyszukam będzie cokolwiek warte.

#kiciochpyta #projektowanie #grafika #grafikawektorowa #corel #illustrator #inkscape #psp
  • 25
  • Odpowiedz
@mondzioI: teraz rozumiem. Wg mnie to nie jest sztuką dla sztuki. Soft jest niszowy wg jakich standardów? Większość ludzi użytkujących linuxa właśnie inkscape'a wybiera. Wiesz, kiedyś dawno temu przyszedł do mnie znajomy i zapytał czy mam może Photoshopa, powiedziałem mu że nie mam bo nie potrzebuję i używam gimpa. Na co on odparł w takim razie ze dziękuję ale woli PSP. Zapytałem co chce robić i usłyszałem: "a parę zdjęć
  • Odpowiedz
Skomentowałem iż gimp mu wystarczy ale on ze nie bo chce PSP. Patrząc na to przez pryzmat Twojej wypowiedzi, to Ty właśnie jestem takim kolegą.


@ksiak:

Robie 15 lat w grafice ale niech ci bedzie.
Wy linkuksowcy lubicie robić wszystko od dupy strony.
  • Odpowiedz