Wpis z mikrobloga

Ostatnio naszła mnie myśl co by było jakby mi się ktoś włamał do chałupy i zajrzał do dokumentów PKO BP. Przecież jest tam Nr Klienta + hasło pierwszego logowania.
W takiej sytuacji ten ktoś mógłby bez problemu sobie zmienić hasło i przejąć konto? Czy coś źle rozumuję? :D

#pkobp
#pko
#banki
#bank
#bankowosc
  • 7
  • Odpowiedz
@eshabe:
logowałem i oczywiście zmieniłem na "swoje", ale przecież jak zapomnisz hasła to bodajże proszą cię o podanie hasła pierwszego logowania xD więc trochę mnie to niepokoi

@ArktycznaMalpa:
w sumie to byłoby chyba najbezpieczniejsze, ale wtedy nie dałoby się już chyba przywrócić hasła np. telefonicznie - pozostałoby udać się do oddziału i tam to załatwić (bo chyba by to zrobili, nawet jak się nie ma hasła pierwszego logowania)
  • Odpowiedz
@goldrush255: Serio w PKO proszą o podanie hasła pierwszego logowania w takich sytuacjach? Przecież jak sama nazwa wskazuje, to powinno być hasło tylko do pierwszego logowania, a potem powinno być bezużyteczne...
  • Odpowiedz
@eshabe:
chyba coś mi się faktycznie popierdzieliło xD
ale: "Konsultant, po sprawdzeniu Twojego numeru klienta oraz dodatkowej identyfikacji, przełączy Cię do automatycznego serwisu telefonicznego gdzie sam nadasz nowe hasło."
ciekawe co to jest ta "dodatkowa identyfikacja" - ehhh już sam nie wiem - po prostu nie chcę, żeby ktoś posiadając np. mój dowód osobisty, albo dokumenty z banku mógł sobie od tak zabrać pieniądze z konta.

W sumie mógłbym zadzwonić jeszcze
  • Odpowiedz
@goldrush255: Dodatkowa identyfikacja może polegać na wypytywaniu o dane takie jak np. data urodzenia, nazwisko panieńskie matki, itp. Ale również np. o to, czy masz jakąś lokatę, na ile założoną, jakiś rachunek walutowy. Powinni zapytać o dane, które teoretycznie powinieneś znać tylko ty. W praktyce ktoś bliski też mógłby takie dane znać, więc albo ufasz swoim bliskim albo nie mówisz im zbyt dużo o swoich bankowych sprawach.
  • Odpowiedz