Wpis z mikrobloga

Mirki
Spędziłem u wiedźmina już grubo kilkadziesiąt godzin - i mam takie pytanie - czy to tylko moje spostrzeżenia ?
Moim zdaniem porównąć ogrom gry można obecnie tylko z GTA5 - czy tylko mi się wydaje czy GTA jest o niebo ładniejsze?
Jeśli chodzi o konne gry to Red Dead Redemption jak dla mnie było nawet ładniejsze od wiedźmina? Wiem że narażę się na falę krytyki ale takie mam odczucia co nie zmienia faktu że gra jest bardzo dobra - https://www.youtube.com/watch?v=s-SjgjFp4xA

#gry #wiedzmin3 #gtav
  • 21
No właśnie ciekawy jestem opinii , ogólnie porównuję wersje konsolowe - bo domyślam się że na piecach - kombajnach za miliony wygląda przepięknie ale na PS4 jest mocno tak se
@tadyo: o wiele łatwiej jest zrobić sterylne miasto czy pustkowia rodem z RDR(choć wiem, były tam też tereny leśne). IMO Wiedźmin nawet teraz wygląda spoko, zwłaszcza na ten poziom szczegółowości, nie mówiąc o mocno słowiańskim designie który widać w krajobrazie, potworach i architekturze. Mogli zrobić to lepiej, pewnie, ale i tak IMO ścisła czołówka gier teraz
@tadyo: przy takiej skali i uszczegółowieniu, XO i PS4 przy wyższych detalach mogłyby z powodzeniem zastąpić piece na węgiel w Krakowie. Myślę, ze mogliby zrobić to lepiej, ale tylko jakby robili na PC. A niestety, nikt w tej branży nie działa z czystej pasji tylko dla wiadomo czego
@Ten_tego: Oczywiście
Co do PS4 to ja mam w ogóle mieszane uczucia - jak narazie IMO najładniejsze i najbardziej grywalne gry to staruśki BF4 po milionie patchy i mortal kombat X
Oczywiscie jest jeszcze project cars i drive club - ale totalnie nie mój model jazdy w tych grach
@tadyo: Porównując do tego filmiku co dałeś to dla mnie wiesiek jest ładniejszy a sam byłem trochę rozczarowany jak go odpaliłem pierwszy raz i też to uczucie momentami miałem że to 'jedynie' podrasowana dwójka. Ale później odpaliłem W2 i wtedy dostrzegłem, że różnica jest bardzo duża.
Za to jest jedna rzecz niejako powiązana z grafiką która ciągnie się od jedynki i mnie razi w oczy - za mało twarzy. Rozumiem, że
@tadyo: Najładniejsze gry zawsze będą od partnerów Sony- mają oni najlepsze wsparcie, no i ich tytuły z założenia mają promować możliwości sprzętu.

Ogólnie ta generacja to raczej hamulec rozwoju elektronicznej rozrywki, niż krok do przodu. Prawdziwa rewolucja może nadejść dopiero w następnej generacji
@Ten_tego: Jasne, tylko popatrz PS4 jest na rynku grubo ponad 2 lata i narazie jest bardzo słabo z tytułami IMO
Na ps3 masz tą bibliotekę i nadal jest aktualizowana ogromną a tu mam wrażenie że ta generacja jescze się nie zaczęła a już ma się ku końcowi
@tadyo: przecież na ps3 przez pierwsze 2-3 lata też nic nie było, niektórzy wieszczyli nawet porażkę Sony wtedy i zdecydowane zwycięstwo a w przyszłości może nawet monopol Microsoftu
@tadyo: przez pierwsze 2-3 lata to był dramat, pamiętam jak kumpel chwalil sie ile to rdzeni nie ma ten Cell, ale nie miał zupełnie w co grać. Ew. męczył się z guwnami typu Lair. Wszystko co ciekawe wychodziło wyłącznie na X360
@tadyo: mam wrażenie, że Micro i Sony coś późno dostarczyło zestawy deweloperskie nowej geny i to głównie dlatego. Twórcy zostali po prostu przez nich zaskoczeni. Myślę, że rok, max dwa i nowe konsole rozwiną trochę skrzydeł(i twórcy nauczą się na nich odpowiednich sztuczek)