Wpis z mikrobloga

#stonoga #afera #aferapodsluchowa #4konserwy

1. Prowadzisz gazetę od miesiąca.
2. Dostajesz email na pocztę służbową, że ktoś ma dostęp do tajnych akt i chciałby je sprzedać.
3. Odkupujesz akta licząc na #profit
4. Dostajesz od informatora akta z jedną z największych afer ostatnich lat
5. Studiujesz dogłębnie akta, aby wiedzieć co w nich jest.
6. Stwierdzasz, że posiadasz informację wystarczające do udupienia "elyty" tego kraju.
7. Konsultujesz się z prawnikiem w jaki sposób udostępnić pliki, aby nie zostać oskarżonym przez prokuraturę
8. Wymyślasz z prawnikiem wrzucenie plików na zagraniczny serwis, w taki sposób, żeby nikt się nie dowiedział, że to Ty.
9. Robisz gówno burzę na fb udostępniając zdjęcia akt z zagranicznej strony, gdzie wcześniej umieściłeś pliki,
10. Mówią o tym w internetach i zapraszają Cię do TV, aby komentować całe zamieszanie.
11. Prokuratura nic nie może Ci zrobić, bo nie mogą znaleźć na Ciebie paragrafu.
12. Twój #wygryw, prokuratury #przegryw
13. Organizujesz konferencję prasową w której zwracasz uwagę opinii publicznej na treści akt, a nie na to kto je udostępnił.
14. Na konferencji prasowej mówisz wprost, że wszystko co najważniejsze pojawi się w najnowszym numerze Twojej gazety.
15. Twoja gazeta po miesiącu działania numerem 1 w Polsce.
16. #profit
  • 12
@Marty_Mcfly87: pkt.2 udupia sprawę. W trakcie śledztwa zostaje zabezpieczona kopia emaila (na lokalnym kompie lub na serwerze).

Tutaj raczej było inaczej - za Stonogą ktoś stoi, zobaczycie, że nawet nie będzie nakazu przeszukania kompa Stonogi, ani żadne inne kroki nie będą podjęte przez prokuraturę.
@kasky: racja pkt. drugi zwaliłem:( myślę, że będzie śledztwo jako zasłona dymna i odwrócenie uwagi, a czy ktoś stoi za Stonogą to się zgadzam. Mógł ktoś się #!$%@?ć i za friko wszystko puścić, żeby ludzie zobaczyli jakie oszołomy nami rządzą. Pytanie teraz, co te ryje wymyślą na pierwsze strony gazet. Ja bym obstawiał ściąganie muzułmanów albo jeszcze coś gorszego, zapewne przekonamy się do końca tygodnia.
@Marty_Mcfly87: wg mnie możliwości są 2:
1. rozgrywka służb
2. #!$%@? kogoś ambitnego z prokuratury, komu zabrania się wszczęcia postępowania w sprawie treści podsłuchanych rozmów

Jak ja bym chciał wierzyć, że pkt. 2 jest prawdziwy. Pamiętajmy, że wystarczy kilku (a nawet jeden) zdeterminowanych prokuratorów, aby wsadzić wielu rządzących do pierdla
@marianoitaliano: @escobar:
17. Prokuratura nie daje za wygraną
18. Nie ma paragrafu, dlatego chcą Cie upokorzyć w oczach opinii publicznej, wiec przyjeżdżają pod Twój dom
19. Zostajesz zatrzymany, zakuty w kajdanki jak kryminalista i wywieziony do prokuratury
20. Powstaje strona na fb, która nawołuje do uwolnienia Twojej osoby
21. Zostajesz zwolniony z aresztu,
22. Na konferencji prasowej każesz prokuraturze i rządowi #!$%@?ć się od Ciebie, prokuratura znowu #przegryw
23. Stajesz