Wpis z mikrobloga

@beka_z_ciebie_wykopku: Nie, nawet jeżeli umieścisz w miksie sygnał monofoniczny to domyślnie i tak pracujesz na ścieżkach stereofonicznych, tak więc sygnał mono możesz rozmieścić w panoramie na L i R, stąd tak, a nie inaczej. Efekt jaki chcesz uzyskać można zrobić grupując ścieżki lub używając wysyłek - na oryginalnej ścieżce masz pomiar bez efektów, a na tej odbierającej już przetworzony.
  • Odpowiedz
@NeXIcE: a mogę chociaż wymusić wyświetlanie poziomu sygnału wyjściowego zamiast wejściowego? Chodzi mi o to, że pracując na sygnale przetworzonym można łatwo się pomylić patrząc na poziomy sygnału nieprzetworzonego, a bez sensu jest np. wysyłać output do oddzielnych ścieżek i dopiero na nich pracować przy np. miksie.
  • Odpowiedz
@beka_z_ciebie_wykopku: Problem ten rozwiązuję w zupełnie inny sposób, mikser mam wyciągnięty do osobnego okna i rozszerzony na dosyć dużą wysokość tak żeby widzieć skalę. Co jednak najważniejsze, sumę mam wyciągniętą na główny ekran po prawej stronie na cały pion ekranu, zależnie od potrzeb daję solo na wybrane grupy lub pojedyncze ścieżki i tam sprawdzam drobne szczegóły. Inna rzecz, że korektory i kompresory mają własne wskaźniki, taki poziom tłumienia we wtyczce więcej
N.....E - @bekazciebie_wykopku: Problem ten rozwiązuję w zupełnie inny sposób, mikser...

źródło: comment_Wjt8KIlI4Aa7XwuA249jr3Si6ZI0AC1k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz