Wpis z mikrobloga

Hello mirki z #motoryzacja czy jak podjadę gdzieś, gdzie napełniają klimę to w ramach napełnienia sprawdzą czy układ jest w ogóle szczelny? To będzie od razu widać przy napełnianiu? Klima jest najprawdopodobniej nie nabita i dlatego nie działa a gorąc jeszcze ma być :( Ile może kosztowąc mnie takie nabicie? 100-150 zł czy ceny już poszły w górę? Pozdrawiam :) #bmw #kiciochpyta
  • 21
@Naciass: nie ma nienabitej klimy. (chyba że była demontowana etc)
musi być gdzieś nieszczelność. i tak, sprawdzą to. w pierwszej kolejności. ;)
w małym mieście sprawdzenie i nabicie zamyka się w okolicach 150zł
@Naciass: tak, mój kolega sprawdzał i nabijał. zapłacił poniżej 200zł w audi a6.
samo sprawdzenie to chyba coś koło 50zł.

Dużo pewnie zależy od tego jakie auto. ile czynnika itp.
Sam na szczęście od 4 lat nie musiałem nabbijać, więc doświadczenia nie mam :)

Ale pytaj przed zrobieniem ile to kosztuje.
@Naciass: z czasem trochę czynnika może samoistnie uciec. Podjedz to sprawdza. Automat najpierw odciaga czynnik, sprawdza szczelność i nabija ponownie jak OK. koszt od ok 80pln + zależnie ile gazu wejdzie
@szczesliwa_patelnia: odgrzybia to się raczej parownik. osuszacz jest wewnątrz układu z tego co się orientuję i niektórzy w ogóle go nie wymieniają.

W swoim parownik mam w miarę widoczny po zdjęciu podszybia i filtra kabinowego to go spryskałem środkami odgrzybiającymi, bo po wylaczeniu klimy czuc bylo wilgoć. niewiele to dało. Dostałem przy przeglądzie darmowe ozonowanie, też niewiele dało. xDD ale w sumie po jakimś czasie widzę, że się poprawiło.
Jak masz
@hpiotrekh: Mam bardzo trudny dostęp (civic v). Bez rozszczelnienia klimatyzacji praktycznie nie można zdjąć jego obudowy, tylko odgiąć i ręką na wcisk kombinować. Po zakupie wyciągnąłem stamtąd sporo liści, wilgotno było bardzo. Chyba w takim razie kupię coś do dezynfekcji i w tym sezonie znowu spróbuję.
@szczesliwa_patelnia: Jako, że w tym sprayu nie ma tego strasznie dużo to polecałbym Ci może przygotować trochę innych środków i pórbować ten bród rozmiękczać, spłukiwać, czyścić.
Bo sama pianka może i zabije grzyby, ale to tak jakby polać brudny talerz wodą i czekać, aż sam bród spłynie.
Jakbym teraz miał go czyścić to bym wział jakąś myjkę ciśnieniową, mocną chemię i powalczył bardziej niż psyknięcie pianką :)
@Naciass: Zależy w jakim mieście, w tych największych może być ponad 200 zł. Ja robiłem w zeszłym roku pod Warszawą za 150 zł, a w samej Warszawie chcieli nawet 100 zł drożej. Zadzwoń do jakiegoś punktu i zapytaj.

Ty nie masz przypadkiem E39? Bo nie pamiętam. Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, czy Ci się wentylator przed chłodnicą kręci. Baaardzo często te wiatraki padają i wtedy klima nie będzie działać właściwie. Najlepiej
@Kofels: PojeździłA ;) Bez żadnego problemu. Tam są dwa wiatraki - wentylator pomiędzy chłodnicą a silnikiem na sprzęgle wiskotycznym, który odpowiada za chłodzenie jednostki i bez niego się nie pojeździ, oraz wentylator elektryczny przed chłodnicą. Ten drugi służy właściwie tylko do chłodzenia układu klimatyzacji, nie działa zimą, nie działa jak klima jest wyłączona, uruchamia się tylko przy rosnącej temperaturze (ciśnieniu w układzie). Można bez tego jeździć, sam jeździłem dość długo. I
@Naciass: Jeśli samo nabicie i odgrzybienie ( to 'odgrzybienie' tak fachowo zwane to by sobie każdy mirek mógł sam zrobić tak naprawdę, to tylko tak brzmi 'fachowo' ), to 150 powinno w zupełności wystarczyć. Jak nie jakiś super oszyldowany zakład, to może i 120 styknie. Czynnik chłodzący teraz dość tani w hurcie, więc nie kroją aż tak bardzo.
@jamtojest: dziekuje za rade, sprawdzimy to! :) tak mam e39 :) w poprzednim wszystko bylo cacy a tutaj ta klima jest do ogarniecia, jednak jest juz goraco a jezdze z dzieckiem.