Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #psy #lmgtfy
Mam dziecko i ogródek. Chcę mieć psa, który nie zje dziecka i szybko nauczy się dobrze traktować ogródek. Nie jestem specjalistą, więc nie wychowam pitbulla na najlepszego przyjaciela rodziny. Jakie rasy poza labradorem wchodzą Waszym zdaniem w grę?
  • 13
@jrs2: ze względu na ogródek zdecydowanie odradzam beagle :) Generalnie psy myśliwskie mogą Ci rozkopać grządki. Jak juz musi być rasowy, to przyjrzyj się rasom pasterskim stróżującym. Zdajesz sobie sprawę, że pies rasowy nie jest zaprogramowany na 100% do określonego zachowania względem człowieka i otoczenia? To Ty będziesz musiał go nauczyć gdzie się załatwiać, co wolno, a czego nie.
A wracając do ras, to osobiście polecam rottweilery, berneńskie psy pasterskie, bernardyny.
@jrs2: młody labrador (z resztą jak prawie każdy zdrowy pies) to katastrofa dla ogródka. Mój uwielbiał kopać doły, przez co niejedna roślinka była zniszczona. Jednak do dzieci nie ma chyba lepszej rasy. Krzywdy nigdy nie zrobi, daje sobie "wejść na głowę", młodsze pociechy mogą go nawet dosiadać jak konia i jeździć :)
@Bezsprzecznie: rottweilery? Mialem klienta ktory przychodzil z ladna suczka. Codziennie sie z nia witalem. Ktoregos razu podchodze sie przywitac a ta mnie atakuje.
Mysle sobie "co za #!$%@?" i mowie do wlasciciela ze chce sprobowac jeszcze raz bo moze ja przestraszylem i nie chce zeby mnie tak zapamietala. No wiec podchodze do psa a ten warczy i ustawia sie jak do ataku. Odpuscilem.
Po tygodniu wpada klient z psem, podchodze a