Wpis z mikrobloga

Gwałtowny wzrost poziomu metanu w atmosferze

#nauka #liganauki #ligamozgow #botliganauki #klimat #ciekawostki

W ostatnich miesiącach wzrost metanu w atmosferze przyspieszył aż trzykrotnie. Przyczyną rosnącej ilości metanu jest ocieplający się klimat. Metan zamknięty w wiecznej zmarzlinie zaczyna się wydostawać na powierzchnie. Metan to znacznie mocniejszy gaz cieplarniany niż CO2. Oby to był fałszywy alarm a nie początek mocniejszego przyspieszenia.
  • 21
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: wygląda że interesujesz się tym temetem więc mam pytanie: czy są jakieś koncepcje dotyczące obniżenia poziomu gazów cieplarnianych w atmosferze? Tzn. np jakaś maszyna wyłapująca CO2 czy coś w tym stylu.
  • Odpowiedz
@Sierkovitz: Może rozwiązaniem było by np. wyhodowanie jakichś zmodyfikowanych genetycznie drzew lub innych organizmów które pochłaniały by więcej CO2 niż zwykłe.

Tak czy inaczej dzięki za info.
  • Odpowiedz
@szasznik: To jedna opcja. Solar zaczyna się robić tak tani, że już lada dzień będzie tańszy niż węgiel nawet w polskich warunkach. Tu masz koszty PV w ostatnich latach: Poniżej $ za wat - to całkiem przyzwoita cena. W niektórych rejonach świata oznacza to, że już opłaca się bardziej niż węgiel na czysto - a nie zapominajmy, że węgiel ma dodatkowe ukryte koszty, jak koszty zdrowotne czy choćby to, że
Sierkovitz - @szasznik: To jedna opcja. Solar zaczyna się robić tak tani, że już lada...

źródło: comment_wZZVr4P8PLYzcm3PJwALi3dDh0EmJrHb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@szasznik: Są już rośliny C4, do tego były naturalne.

W ostatnich miesiącach wzrost metanu w atmosferze przyspieszył aż trzykrotnie. Przyczyną rosnącej ilości metanu jest ocieplający się klimat. Metan zamknięty w wiecznej zmarzlinie zaczyna się wydostawać na powierzchnie. Metan to znacznie mocniejszy gaz cieplarniany niż CO2.


@Sierkovitz: A ile procent tego metanu jest obecnie w atmosferze?;]( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
mputer, w tym kraju prąd jest z węg


@Kaczypawlak: A ja nie jestem w tym kraju i jestem w 100% na miksie energetyki odnawialnej, więc możesz sobie darować swoje idiotyczne komentarze

Metanu jest ok. 2ppm. I? Co z tego?
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak: Tyle mi powiesz, że jesteś po prostu niezbyt ogarnięty. Jaki sens ma porównywanie ilości metanu z wszystkimi gazami atmosferycznymi? Ile jest stałych gazów cieplarnianych w atmosferze? Nie rozumiesz kompletnie jak to działa ale ponieważ masz jakiś dyplom uważasz, że to cię automatycznie uprawnia do posiadania wiedzy na ten temat.

Atmosferyczny metan to ok. 10% efektu cieplarnianego na Ziemi. To znaczy, że te 2ppm ogrzewają planetę o 3,3°C.
  • Odpowiedz
i sens ma porównywanie ilości metanu z wszystkimi gazami atmosferycznymi


@Sierkovitz: Stężenia? Procent?

Ile jest stałych gazów cieplarnianych w atmosferze? Nie rozumiesz kompletnie jak to działa ale ponieważ masz jakiś dyplom uważasz, że to cię automatycznie uprawnia do posiadania wiedzy na ten
  • Odpowiedz
@Kaczypawlak:

Wiesz jakie jest tempo zmiany orbity? My tu piszemy o wzroście o 3% w ciągu roku.
Ja - w odróżnieniu od ciebie produkującego swoje wymysły i bazującego głównie na tym, że nie wiesz co zostało zbadane a co nie - opieram się na badaniach naukowych.

Ty po prostu wyobraziłeś sobie rzeczywistość, która by ci pasowała i teraz starasz się bronić tej swojej urojonej
  • Odpowiedz
My tu piszemy o wzroście o 3% w ciągu roku.


@Sierkovitz: Widać.

Ja - w odróżnieniu od ciebie produkującego swoje wymysły i bazującego głównie na tym, że nie wiesz co zostało zbadane a co nie - opieram się na badaniach
  • Odpowiedz