Wpis z mikrobloga

#uk #firmawuk Jak wygląda prowadzenie działalności ?
Chodzi mi o:
1. Prowadzenie usług A, oraz praca jako podwykonawca w jakiejś firmie i świadczenie tam usług B całkowicie nie związanymi z A.
2. Jest tu coś takiego jak Polskie pkwiu, czy mamy firmę i robimy co chcemy ?
3. Co istotnego powinien wiedzieć każdy kto tutaj zakłada firmę ?
4. Ciężko prowadzi się samemu księgowość ? (wraz z jakimś rocznym rozliczaniem?)
5. Jakie są koszta założenia firmy ?
6. Jakie są koszta prowadzenia firmy ?
7. Czy nie mając przychodu/dochodu musimy uiszczać jakieś stałe opłaty ? (Tak jak w Polsce, składki na ubezpieczenie)
8. Zmieniając miejsce zamieszkania trzeba informować o tym urząd ? (Łączą tu firmę z konkretnym miejscem prowadzenia działalności jak w Polsce ? Co w przypadku zmiany miejsca zamieszkania ?)

9. Jak wyżej, tylko sprawa ninu. Zmieniając miejsce zamieszkania informujecie tych od ninu ?z

10. Jakie są progi podatkowe ?
11. Ile mniej więcej kosztuje księgowa ?

(Jestem tu na miejscu w UK, nie wiem jednak od czego zacząć. Wiem jedynie, że firmę zakładamy przez internet.)
  • 5
@Jacob: od kiedy wykop to google ?

Jaki profil dzialanosci chcesz prowadzic (co chcesz robic) bo od tego zalezy czym powinienes sie zainteresowac - Self employed czy LTD.

Kosztow nie ma, musisz sie raz do roku rozliczyc, o zmianie siedziby musisz informowac, koszty ponosisz nawet bez przychodu bo jestes sam zatrudniony ale sa to groszowe sprawy. Koszt ksiegowosci zalezy od biura sa za 60£ miesiecznie a sa i za 120£