Wpis z mikrobloga

Adam Silver (czyli komisarz ligi NBA) na temat taktyki "Hacka a ..."

Dane pokazują, że mowa przede wszystkim o dwóch drużynach występujących w playoffs. 90% przypadków nagminnego faulowania dotyczy tych właśnie drużyn. Co więcej, 75% przypadków koncentruje się na osobach dwóch zawodników: Dwighta Howarda i DeAndre Jordana. Czy zmienianie reguł gry z powodu dwóch graczy jest zasadne? Nie wydaje mi się.


A więc nie szykują się żadne zmiany i bardzo dobrze moim zdaniem.

#nba #koszykowka #sport
  • 10
Czy zmienianie reguł gry z powodu dwóch graczy jest zasadne? Nie wydaje mi się.


@MuzG: ale w przeszłości miały miejsce zmiany przepisów z powodu jednego zawodnika. Oczywiście oficjalnie nikt tego nie potwierdzi.

A więc nie szykują się żadne zmiany i bardzo dobrze moim zdaniem.

też jestem tego samego zdania
@choleryk: W Finałach w 2000 roku Shaq zaliczał średnio 38 punktów i 16.7 zbiórek. Rok później, grając przeciwko Dikembe Mutombo, zaliczał średnio 33 punkty i 15.8 zbiórek, a Lakers sięgnęli po drugi tytuł mistrzowski z rzędu.
O'Neal w swoich najlepszych czasach był niemożliwy do zatrzymania dla jednego obrońcy. Tak więc od sezonu 2001/02 NBA pozwoliła po raz pierwszy od 54 lat używać obrony strefowej. Władze ligi nigdy oficjalnie nie przyznały, że
@Ryjuss: @Little_Juice: Tylko, że te zasady były wprowadzone bo ktoś za bardzo dominował. Teraz mamy wprowadzić zasady żeby parę fajtłap nie miało problemów z osobistymi.

Jeszcze apropo tego jakby miało być to rozwiązane najczęściej podaje się możliwość wyboru przez faulowanego, rzucam, czy gramy z boku. A co z crunch time'ami?