Wpis z mikrobloga

@okniarz: 12,5? Rozumiem leasing na 3 lata? A potem odliczasz różne rzeczy i sprzedajesz za 6 cyfrową kwotę więc wcale nie ponosisz kosztu 12.500.
@rzep: Aktualnie mam w leasingu ok. 20 aut o wartości 50.000 - 800.000. Wiem jakie są stawki, wierz albo nie. Protip dla Ciebie: z tych 2000 netto na dzień dobry odliczasz 400 zł dochodówki, a to dopiero początek odliczeń.
  • Odpowiedz
Aktualnie mam w leasingu ok. 20 aut o wartości 50.000 - 800.000. Wiem jakie są stawki, wierz albo nie. Protip dla Ciebie: z tych 2000 netto na dzień dobry odliczasz 400 zł dochodówki, a to dopiero początek odliczeń.


@Jakub_Puchatek: Zapewne masz inne stawki przy takiej ilości samochodów. Tutaj jednak mówimy o samochodzie za 160 tys. Taki za 400+ tys nie dość, że sam jest więcej wart, to OC/AC + cały serwis
  • Odpowiedz
@rzep: Nie wiem co tam uwzględniłeś w tych 5000. To nie jest nawet ważne, po prostu po 5 latach spokojnie sprzedasz taki samochód za przynajmniej 40% ceny więc odzyskujesz taką część kwoty. Do tego odliczenia itp. i wychodzi, że Twój miesięczny realny koszt nie jest nawet połową raty. Co bardziej "odważni" robią numery z GAP'em...
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Tak, całkiem niezły, bo to jest tak naprawdę najem długoterminowy - OC, serwis, wymiany opon itp. Wszystko masz wliczone w cenę. Nie martwisz się o samochód.
  • Odpowiedz
@Jakub_Puchatek: Fajnie, że masz 20 aut w leasing tylko rozumiem, że auta na siebie zarabiają. Masz wypożyczalnie, albo spedycję. Tutaj facet ma dwie zabawki BMW 6 i BMW 3 które jako tako nie są stworzone do zarabiania. A nawet jeśli używa ich w pracy to leasing nie jest tego warty. To po prostu fanaberie na które już naprawdę trzeba mieć zbytek gotówki by to opłacić.
  • Odpowiedz