Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie ale naszła mnie rozkmina więc: czy jest możliwe żeby ludzki mózg był wykorzystany(oczywiście po opracowaniu odpowiedniej technologii) do takich samym celów jak komputer(np. wykorzystanie jako koparka jakiejś wirtualnej waluty)? Wyobraźcie sobie przyszłość w której technologia VR została dopracowana(Zuckerberg przez wykupienie occulusa staje się pionierem w tej technologii łącząc social media z wirtualną rzeczywistością), ludzie przestają żyć realnym życiem tylko gniją w domach podtrzymywani przy życiu przez maszyny(przyszłość, nie wiem, jakieś kroplówki czy coś) i funkcjonują "mentalnie" tylko w VR generowanym przez jakiś zaawansowany komputer kwantowy. Pojawia się kwestia pieniędzy, żeby żyć trzeba płacić, fizyczny pieniądz nie istnieje, tylko wirtualna waluta i teraz jak tę walutę uzyskiwać? Czy przez własny mózg który generuję(koparka) jakąś kwotę która pozwala na przeżycie( czy kwota może być zależna od IQ danej osoby? Im większe IQ tym więcej wirtualnej waluty czy jakaś inna zasada pracy mózgu na kasę? Czy to że ktoś będzie miał wysokie IQ będzie oznaczało milionera w VR?), druga opcja to "expienie", już teraz ludzie cisną w grach żeby zarobić na coś w grze, w mojej wersji byłoby to expienie żeby żyć ale nawet nie bylibyśmy tego świadomi. A teraz wyobraźcie sobie ze tak właśnie jest teraz, jak w Matrix, dla nas praca(i wszystko inne) to jest to co generuję mózg i np. wypłata fizycznych pieniędzy to tak naprawdę wirtualna waluta. Nie ukrywam że rozkmina naszła po obejrzeniu filmu który dodałem, jest w znaleziskach ale dam bezpośredni link bo to nie reklama. Pozdrawiam.
#pytanie #nauka #technologia #liganauki #ligamozgow #mechanikakwantowa #scifi #cyberpunk #transhumanizm #futurecontent
enforcer - Może głupie pytanie ale naszła mnie rozkmina więc: czy jest możliwe żeby l...
  • 5
czy jest możliwe żeby ludzki mózg był wykorzystany(oczywiście po opracowaniu odpowiedniej technologii) do takich samym celów jak komputer(np. wykorzystanie jako koparka jakiejś wirtualnej waluty)


@enforcer: Ale już tak jest, to się nazywa praca. Przecież masz całe farmy chińczyków. Rozumiem jednak, że tobie chodzi o jeszcze mniej fizyczną sferę.

Zuckerberg przez wykupienie occulusa staje się pionierem w tej technologii łącząc social media z wirtualną rzeczywistością


Bez przesady, raczej sprawił że to może