Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś orientuje się czy ten cały system ITS w Poznaniu już działa? Głownie chodzi o kamery na skrzyżowaniach pic rel, które podobno mają sprawdzać przejazd na czerwonym i (w co już mniej wierzę) prędkość.
Bardzo się spieszyłem i przestrzeliłem jedno skrzyżowanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Podobno przesunięto termin na późne lato lub jesień, a teraz testują.
http://www.itspoznan.pl/wp-content/uploads/2014/10/kamera-ANPR-Bukowska-Grochowska-2-768x1024.jpg
#poznan
  • 7
@catt: czy ten cały ITS nie miał głównie regulować ruchu - w celu upłynnienia? Po ostatnich popołudniowych wycieczkach mniemam, że nie działa :>
@catt:

@Lacik: teoretycznie its kontroluje juz swiatlami.
System pelna para ma ruszyc w pazdzierniku, kamerki beda zamontowane na wszystkich swiatlach, lecz tylko w zachodniej czesci beda one dzialac, i tylko wybrane beda robic zdjecia.
Te ktore beda robic fotki beda podane do wiadomosci, i zostana oklejone na zolto.
@Lacik: zdaje mi się że na skrzyżowaniu ul warszawskiej i Krańcowej już te kamerki analizują tablice rejestracyjne, ale czy robią przejazdy na czerwonym to nie wiem.
@catt: ITS nie działa.
Obecnie w Polsce wszystkie urządzenia do rejestrowania wykroczeń mają mieć pomarańczowe obudowy.
Kamery ITS analizują wyłącznie natężenie ruchu, samo ich ustawienie raczej wyklucza prawidłowy odczyt tablic, z tego co widziałem ustawione są na samochody oddalające się