Wpis z mikrobloga

@neo_vir: Jedno i drugie ma podobne możliwości tuningowe. Dużo tutaj zależy jak dużą miskę ryżu dostał chińczyk, który składał egzemplarze, które dostaniesz ;)
@kulisz: a jakiś numer konta z dotacjami dla składaczy? mogę ryżu paczkomatem posłać...

A tak na serio... ten hk jestem w stanie jakoś podnieść do 450fps nie wydając drugie tyle co za replike?
@Pieron: obie pod względem wizualnym są dla mnie bardzo spoko - w sensie to są dwa rozważane przeze mnie typy broni. Pozostaje pytanie o to co w środku, bo ja jestem nowy i zupełnie na tuningu się nie znam.

@emcter: mam jakiegoś pecha do używek... w sensie generalnym, co nie kupie z drugiego obiegu to mam z tym problemy.
@neo_vir: Różnice polegają na innym ułożeniu w środku wszystkich bebechów. Po prostu repliki na v2 mają inaczej rozmieszczony silnik, gwiazdo magazynka itd. To nie są jakieś wersje itd. :D
teoretycznie v3 jest lepszy od v2 (szkielet gearboxa rzadziej pęka), ale póki nie tuningujesz do ponad 450fps te repliki będą ok. Zresztą jeżeli jesteś poczatkujący to nie ma sensu, co więcej nawet jest niezalecane. Moim zdaniem powinieneś wybrać tę, która bardziej ci
@baczus: szpeja pozostałe już mam, bo już coś tam strzelałem, ale chce zmienić replikę, bo moja zaczęła mnie denerwować :)

Uspokoiłeś mnie z tym gearboxem :) w takim razie jadę w poniedziałek do krakmanów pomacać obie i zdecyduję :) a o co chodzi z gumkami hu? Wiem, że są różne i że do strzelania w lesie to zielona ;) :P :P ale ni cholerę nie kumam... mają inne tarcie czy czym
@neo_vir: Z krakmanami to się umów na wizyte bo tak to teraz obowiązuje u nich na tych półłankach ;)
Gumki rożnią się twardością, wypustką i tworzywem. Nie ma jednej idealnej do wszystkich replik, trzeba testować przez miesiące/lata.
@kulisz: ostatnio jak się z nimi umówiłem w zwykły dzień to przyszedł chyba szef i #!$%@?ł pracownika, że "dzisiaj nie jest dzień otwarty sklepu"... w poniedziałki i czwartki chyba mają otwarte, więc wtedy podskoczę i zobaczę. Napalony jestem na to HK ale jeszcze sie zastanawiam czy ta atrapa latarki, w której jest bateria nie jest niewygodna (w sensie #!$%@? się chwyta), zwłaszcza, że wolałbym zamontować chwyt ergonomiczny. No... zobaczymy.
@neo_vir: Masz dwie możliwości, bo ta atrapa an/peq2 jest do dupy. LiPo w chwycie albo kolba SF i w niej bateria. To drugie lepsze, bo oryginalnie tak wygląda kolba w HK416
@baczus: to czy w chwycie czy w kolbie to juz bez roznicy... A mozna gdzies dostac SF pasujaca do tego modelu? Bo widze same martwe allegro linki... Taka modyfikacja jest prosta, czy lepiej zeby to ktos obcykany robil?
@neo_vir: Duża różnica, bo w chwycie to przenosi środek ciężkości do przodu i szybciej się ręce męczą. Sama wymiana kolby to 10 sekund (pociagasz blokadę i wysuwasz). Gorzej, że trzeba przenieść kable na tył. Z tego co widzę Krakmani mają tę kolbę Special Force za 102 zł to pewnie też przełożą okablowanie i zmienią na niskooporowe.
@neo_vir: Spokojnie, zacznij od repliki i po kolei :) Przeniesienie baterii nie jest konieczne, pobiegasz i sam zobaczysz co i jak :) Ale najlepiej pomacaj repliki, bo może się okazać, że to na pewno nie jest to co szukasz :)