Wpis z mikrobloga

Mirki, mam za zadanie uczyć się Adobe After Effects. Główną kwestią, której mam się nauczyć jest wycinanie tła w ujęciu i wstawiania tam swojego. Zadanie jest o tyle proste, że za postaciami jest wyraźne niebieskie niebo, które mógłbym jakoś wyodrębnić i wstawić tam nowe, swoje tło z jakiegoś filmiku. Za cholere nie wiem jednak, jakim hasłem szukać akurat tego tutorialu ani jak to zrobić. Pomoże ktoś z was kto zna się na tym, lub chociaż podpowiecie jak szukać akurat tego sposobu?
#adobe #aftereffects #komputery #informatyka #obrobkavideo
  • 11
@Howkin: Szukaj pod hasłem: "color/background/screen keying". Kiedyś na videocopilot.net mieli fajny film o tym, niestety nie wiem jak z aktualnością, lata temu oglądałem. W każdym razie efekt jest na tyle prosty do uzyskania, że w sumie dowolny tutorial powinien wystarczyć.
@Howkin:
Teraz to ja nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcesz, najprościej mówiąc, podmienić tło?
Ale po kolei: efekt z linku, który podesłałeś nie jest tym, o który mi chodziło. Generalnie interesują cię właśnie tutoriale do greenscreena. Skoro masz jednolite tło to najlepiej wywalić ten kolor i zostają ci same postacie.
Sprawdź to: https://www.youtube.com/watch?v=IKNJoM9xo-Q
@marcin--:
Tak, konkretniej mówiąc ćwiczę na filmiku, gdzie mam dwie postacie przytulające się i siedzące na murku, za którymi jest ładne, niebieskie niebo. Moim zadaniem jest podmienić to niebo, aby zamiast niego był inny filmik z innym tłem lub zdjęcie. Postacie się ruszają jednak nie jest to ruch typu bieg czy coś tylko ruchy głową. Postacie i murek mają być na filmie w ruchu, za nimi ma być inne tło zamiast
@Howkin: Za stroną adobe:

Note:

Starting with the October 2013 release of After Effects CC, the Color Key effect has been moved to the Obsolete > effects category. Use other effects such as the Keylight effect instead.
@skaczaca_meksykanska_lama:
Zaraz się zabiorę za przegląd, dzięki! Mam tylko pytanie, czy możliwe jest idealne wykluczowanie bez green screena i bez lat nauki? Potrzebuje nauczyć się tego jak najszybciej do pracy, obcykanego mam praktycznie całego Ediusa do obróbki filmów i dopiero dzisiaj zacząłem grzebać w After Effect.
@Howkin:
Niestety to nie jest tak, że wrzucisz efekt na klip i wszystko od razu wyjdzie idealnie. Najważniejsze jest żebyś mniej-więcej zrozumiał jakie narzędzie/ plugin do czego służy i za co odpowiada, bądź czym skutkuje zmiana konkretnych ustawień. Bardzo często dosłownie jedna czynność decyduje o tym, czy efekt końcowy jest zadowalający czy nie. Sprawdź sobie przede wszystkim tutoriale na videocopilot.net.