Wpis z mikrobloga

Mirasy zajmujące się #airsoft co polecacie na początek przygody z bronią tego typu? Od czego zacząć, jakie niezbędne zakupy poczynić? Budżet na start 800 - 1000 zł, chciałbym w tym zmieścić jakiś sensowny karabinek taktyczny i pistolet.
#airsoftgun
  • 13
  • Odpowiedz
@valdo: nie ma za co.
A tak serio, to bawiłem się w to parę lat temu, więc na dzisiaj nie wiem co jest koszerne jeśli chodzi o same AEGi. Musisz tez sobie odpowiedzieć na pytanie czy bardzije chcesz strzelać plastikowymi kulkami, czy bardziej chcesz się bawić w rekonstrukcję. I jakiej formacji. Czy bardziej repliki Amerykańców, Ruskich, czy Niemców, a może coś innego?
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: rekonstrukcje mnie raczej nie jarają, bardzie chodzi o to by sensowną grupą trochę w siebie #!$%@?ć. Oczywiście można to robić normalnym painballem, ale zależy nam na wprowadzeniu elementów taktyki, zabawy różnymi typami broni etc.
  • Odpowiedz
@valdo: serio, jeśli nie znasz jeszcze to zapraszam na http://wmasg.pl/ wszystko czego chcesz się dowiedzieć o ASG - tam znajdziesz, łacznie z drużynami do postrzelania.
Z tego co piszesz wnioskuję, że jeszcze się nie zagłebiałeś w temat - powiem Ci jedno: w tym środowisku BHP to bardzo serious biznes. Tyczy się to przede wszystkim ochrony oczu.
ASG to fajna zabawa zarówno do postrzelania do siebie, jak i do robienia rekonstrukcji. (
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Ano o tym, że na oczy trzeba uważać to wiem, a co do reszty to dzięki za link. Zgłębię temat. Póki co po prostu z nudy w pracy kumpel wspominał zajęcia taktyczne w wojsku, ja treningi w klubie strzeleckim za dzieciaka i jakoś tak pomysł zaczyna się rodzić ; )
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: my akurat obaj w tym roku 30. kończymy :D i zgodnie twierdzimy, że paintball jest pedalski, ale już takie konkretne repliki są niczego sobie; hajs jest, dzieci nie płaczą, wolny czas jest, coś trza robić
  • Odpowiedz
@valdo: jak 1000 ma być na WSZYSTKO to g36, flek, buty, okulary, nakollaniki. Odpuść sobie klamkę.
na początek wystarczy,

łatwiej będzie jak określisz w jakim kierunku chesz iść. M/AK/G etc.
  • Odpowiedz
@modzelem: 1000 zł będzie na start potem spokojnie 200 - 400 zł na miesiąc mam na "rozrywki" więc też finansowo nie powinno być problemu.
Jak chodzi o kierunek to bardziej M
  • Odpowiedz
@valdo: Skoro masz większy budżet to licz tak:
replika 1000-1200 jak ma być M to KWA lub GP - można zejść trochę z ceny do jakiegoś EA, ale GP/KWA to bardzo dobre repliki.
Bateria + ładowarka np imax b6 (taniej i gorzej b3) + lipo (zależnie jak mocno chesz tuningować replikę) np pelikan
buty (zależnie planujesz jakieś reko) od 250 w górę
okulary/gogle od 30zł za proste bolle, wypasione ess z
  • Odpowiedz