Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Szukam netbooka 12-14 cali dla studentki (czyli notatki, internet, żadne gry czy rendery 3D ;) w cenie około 1000zł. Warunek jest taki, że musi być nowy.Najlepsze co udało mi się znaleźć to ten Dell:

http://www.komputronik.pl/product/266019/Elektronika/Laptopy_Tablety/DELL_Inspiron_3451_503_.html

ewentualnie taki maluszek:

http://www.komputronik.pl/product/239683/Elektronika/Laptopy_Tablety/Lenovo_S210_Czarny_59_416828_.html

Może ktoś coś poradzi?
Wołam @Pustulka żeby źle nie używac tagu ;).

Z góry dzięki!
#laptopy #laptop #netbook #windows
  • 19
@gsp77k: Najlepszy w tej klasie byl asus 1215n - ktorego sam kupilem prawie 4 lata temu za 1300zl. Dzisiaj kupisz uzywany za 800-900zl.. do dzis nie widzę zeby było cos lepszego w klasie 12cali ;/ sam szukalem dla znajomej , to wybrała Vaio za 1600.. a za 1000 to bedzie tragedia z rozdzielczoscia 1024...
w cenie około 1000zł. Warunek jest taki, że musi być nowy.


@gsp77k: Ja odpadam jeżeli chodzi o nowe, jak już się rozejrzysz i zauważysz, że nie ma nic ciekawego to używany t420 czy 8460p bądź mniejsze w stylu 2570p
Raczej nowy wchodzi w grę - gwarancja i te sprawy. Linux też raczej odpada.
Prędzej będzie można budżet powiększyć jeśli naprawdę taka tragedia.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
@Pustulka: Ja to wszystko rozumiem, ale nie wybieram laptopa dla siebie i to raczej warunek nie do negocjacji.

Zresztą nawet jakbym przekonał do używanego Thinkpada to bym tylko sobie narobił problemów, bo bym musiał jeździć do każdej zawieszki systemu, bo przecież "namówiłeś na używkę", a jakby padł jakis dysk, bateria czy jeszcze coś innego to w ogóle bym był najgorszy ;).
@gsp77k: C720 jest tani, a do tego ma 16GB SSD (starczy na system, internet i notatki, ew. można pendrive dokupić). Lubuntu zżera mało RAMu, a aktualnie nawet piszę z C720 :P Przy 10 zakładkach się nic nie przywiesza, a w tle jeszcze Steam, Thunderbird i KeePass.
@Colek: Niestety dla osób nie w temacie Linux to ciągle nie Windows i tłumaczeń czemu nie ma Office'a i że musi sobie przekompilować jądro żeby coś zrobić wolę uniknąć :D.

Czytam sobie o tym Celeronie N2840 i ciężko tak z fusów wywróżyć jak to będzie chodzić. Myślę czy lepiej iść w większą kwotę czy lepiej w 15 cali. Sam kupiłem prawie rok temu Lenovo B5400 z Pentiumem 3550M za nieco ponad