Wpis z mikrobloga

Daj plusa jeśli uważasz podobnie jak ja, że Janusz Lewandowski wyrządził Polsce wyjątkowe szkody, a w szczególności doprowadził polski przemysł do ruiny za co powinien stanąć przed sądem i mieć sprawiedliwy proces, który zesłałby go do końca życia na gnicie w Sztumie.
Przewiń dalej jeśli masz w dupie Polskę.

#polska #januszlewandowski #platformaobywatelska #polityka
Pobierz LaPetit - Daj plusa jeśli uważasz podobnie jak ja, że Janusz Lewandowski wyrządził Po...
źródło: comment_5zPf8ZdyNnJn6GhSNSCwN2U1geJZQJnr.jpg
  • 12
@LaPetit: Kolego, co konkretnie masz mu do zarzucenia? Akurat Lewandowski jest jednym z niewielu polityków, który dotrzymał swoich obietnic wyborczych. Wynegocjował dla Polski 80 miliardów euro w budżecie Unii na lata 2014-2020 tylko z tytułu Polityki Spójności. Po przeliczeniu na złotówki jest to nawet więcej niż obiecał (obiecał 300 mld, po obecnym kursie to 330 mld).
@humszlok: nie wiem ile masz lat, może nie pamiętasz albo nie wiesz, ale Lewandowski w polityce nie jest od kilku lat. Jeśli nie pamiętasz, to poczytaj sobie o jego roli w rządzie Hanny Suchockiej. Naczelny wygaszacz kraju.
@LaPetit: w takim razie na prawdę nie wiem co masz mu do zarzucenia jeśli nie prywatyzację. Rzucasz jakimś populistycznym hasłem "Naczelny wygaszacz kraju" a nie potrafisz wskazać żadnych konkretów. Jak widzę twój jedyny zarzut to jego przynależność do Kongresu Liberalno-Demokratycznego a później do PO. Pozwól, że ja dalej będę oceniał ludzi po ich działaniu a nie ich przynależności partyjnej.
@LaPetit: humszlok słusznie domaga się wyjaśnień.
@humszlok: LaPetit ma rację, ale brak mu kultury, przez co szkodzi idei.
Rzucę więc trochę światła na sprawę:

Otóż nie pamiętacie, jak Janusz Korwin-Mikke domagał się, by sprywatyzować całą własność państwową – i to jak najszybciej – ale z licytacji.

I nie pamiętacie Państwo – acz było to w telewizji, bo było to na sali Sejmu – gdy publicznie zażądałem od WCzc.Janusza Lewandowskiego (wtedy
@Jah00: Dzięki. Chętnie poznałbym propozycję "licytacji publicznej" wg Korwina, bo faktem jest że do fuzji i przejęć dużych przedsiębiorstw w dzisiejszej gospodarce dochodzi raczej w drodze negocjacji pomiędzy zainteresowanymi stronami (często kilka podmiotów składa oferty, zwykle nie są to deklaracje znane publicznie). Musiałbym poznać za i przeciw obu rozwiązań, żeby móc się do nich odnieść.
@humszlok: Prywaciarz może sobie sprzedawać jak chce, bo w razie czego to ON traci. Jego pieniądze i nikomu nic do tego. Jak pan Lewandowski sprzedaje to nie traci on, tylko podatnicy. Dlatego tylko sprzedaż jawna, publiczna, na jawnych warunkach daje pewność, że warunki i cena są uczciwe. Inaczej ryzyko korupcji i działania na szkodę skarbu państwa jest ogromne, a wykrycie tego praktycznie niemożliwe.