Wpis z mikrobloga

Ciekawe jak wyglądałoby Słońce z kokpitu kosmicznego liniowca teoretycznie poruszającego się w jego kierunku z prędkością światła.
Jak wyglądałaby potyczka dwóch niszczycieli dysponującymi bronią laserową i rakietową według znanej nam fizyki.
Czy w samej próżni może istnieć życie oparte np. o plazmę?
Czy może istnieć układ planetarny gdzie zamiast planet wokół gwiazdy orbitowałyby czarne dziury.

Takie tam #przemyslenia na noc, pewnie część bez odpowiedzi, z zakresu #fantastyka i #nauka

#rozkminy
d.....4 - Ciekawe jak wyglądałoby Słońce z kokpitu kosmicznego liniowca teoretycznie ...

źródło: comment_F6JKtk2681VhsToEg5Q4SfKlhWsD61aJ.jpg

Pobierz
  • 38
@Nerax123: dobra z tymi dziurami trochę poleciałem XD
Też nie słyszałem o orbitującej czarnej dziurze, i czy istnieje obiekt z na tyle silną grawitacją aby je utrzymać na stałych orbitach.
Chyba że masywniejsza czarna dziura, nie wiem.
@dragon240994 @Nerax123 @Czlowiek_o_niewyspanej_twarzy
@dragon240994
1) Z perspektywy obserwatora poruszającego się z prędkością bliską c wszystko wyglądałby najprawdopodobniej jak rozmyta sfera jasnego światła - promieniowanie tła, pozostałość po Wielkim Wybuchu. Niemożliwe byłoby rozróżnienie pojedynczych obiektów jak gwiazdy ze względu na relatywistyczny efekt Dopplera.
2) Bardzo wątpliwe, że kosmiczne okręty wojenne byłyby wyposażone w tak prymitywną brón ( ͡° ͜ʖ ͡°)
3) Pytanie abstrakcyjne, ale moim zdaniem można odpowiedzieć przecząco.
@xyz333: Zakładając że niszczyciele jednak były by wyposażone w broń konwencjonalną i trochę mniej konwencjonalną. Jestem ciekaw czy takie walki by były kapiszonowe, czyli jedna salwa niszczy wrogi statek i gg/wp, :)

Co do czarnej dziury to prawda co piszesz nieskazitelna ale kolega @dragon240994 rozmarzył się na temat czarnych dziur które miały by orbitować niczym planety w koło jakiegoś "słońca".

______________________________________________________________________________________________

Nie ma co się trzymać czystej fizyki czasem trzeba po
@dragon240994 Poruszając się z v->c, dla dowolnej drogi s, t->0 (dylatacja czasu).
Obserwując Słońce z Ziemi nie poruszasz się względem promieni słonecznych z v->c, dlatego z Twojej perspektywy podróż nie jest natychmiastowa.
@Nerax123 Jeśli mamy pomarzyć, to pewnie mogłyby nie być - jak to określiłeś - kapiszonowe, bo zastosowanoby różnego rodzaju tarcze pod postacią "pól siłowych".
Ale w rzeczywistości mikroskopijnych rozmiarów meteroidy są w stanie zniszczyć statki kosmiczne, więc jeden trafny strzał
@xyz333: okręt A strzela, światło potrzebuje trochę czasu na dotarcie do okrętu B, powiedzmy 5 minut. Czy statek B dowiedziałby się / zauważyłby wiązkę 5 minut po odpaleniu działa na statku A?
Trochę chaotycznie to opisałem wcześniej :)
@dragon240994 Zdecydowanie nie miałaby szansy na reakcję przy takich prędkościach, po prostu fizycznie: NIE.
@Nerax123 Działko Gaussa by strzelało dzięki polu magnetycznemu, ferromagnetyczny pocisk rozpędzony do blisko c nie potrzebowałby dodatkowego napędu, nie ma przecież żadnego tarcia, ani innych czynników wpływających w zauważalny sposób na jego tor.
Przy okazji "c-beams" nie mógłbym zapomnieć o tym:
Blade Runner - Tannhauser Gate