Wpis z mikrobloga

#postmanstories

Jakiś czas temu, jeden z Mirków, zapytał mnie jak zostać listonoszem.

Sprawa jest bardzo prosta. Trzeba wysłać taki list motywacyjny:

Szanowni Państwo,

w związku z ogłoszeniem o poszukiwanym pracowniku na stanowisko listonosz, chciałbym przedstawić swoją kandydaturę.
Łatwo nawiązuję kontakty, jestem osobą młodą, szybko się uczę i chętnie szukam nowych wyzwań. Podczas licznie wykonywanych prac w czasie studiów nauczyłem się odpowiedzialności, rzetelności, a także profesjonalnego podejścia do wykonywanej pracy.

Zresztą, jak mówił Zenon Laskowik twórca kabaretu TEY: ,,nic nie dało mi więcej satysfakcji niż praca jako listonosz’’.

Uważam, iż jest to praca ciekawa a ja byłbym dobrym pracownikiem. Wiem również, że wymaga ona wysokiej kultury osobistej, zdecydowania, oraz samodyscypliny. Gorąco liczę na to, że moje doświadczenie, a przede wszystkim chęć do pracy, przekonają Państwa do zaproszenia mnie na rozmowę kwalifikacyjną i pozwolą lepiej zaprezentować własną osobę.

Z poważaniem,
Old Postman

Taki właśnie list dołączyłem do swojego CV, prawie siedem lat temu. Tego samego dnia zostałem zaproszony na rozmowę. Po zatrudnieniu okazało się, że chętnych było jedenastu a wybrano mnie ze względu na ten właśnie list motywacyjny. Ot, taka ciekawostka.

#coolstory
  • 16
  • Odpowiedz
prawie siedem lat temu


@Old_Postman: I tak do 67 lat planujesz pracować jako listonosz?

Edit: Wyszło trochę niezgrabnie, nie to, że nie popieram czy też że praca nieinteresująca, po prostu jestem ciekawy.
  • Odpowiedz
@Old_Postman: Gratuluję zdobycia pracy. Natomiast co do listu, to nie obraź się colego, ale nie jest on raczej przykładem tego, jak powinno się pisać listy motywacyjne. Tak naprawdę nie napisałeś, czemu właśnie Ciebie powinni zatrudnić. W liście motywacyjnym potrzeba konkretów, a nie frazesów.
Dobrze sprawdza się system STAR (Situation, Task, Action, Results), czyli opisanie sytuacji, w której miałeś określone zadanie do wykonania, co zrobiłeś i jak to się skończyło. Taki opis
  • Odpowiedz
@Caddox: Za nic się nie obrażam :) Pamiętaj, że to poczta a nie agencja reklamowa. Następnym razem jak będę pisał list motywacyjny to skorzystam z twojej rady. Dziękuję.

@Wyemancypowany_Prestidigitator: Zarabia jakieś 1860 brutto (na okresie próbnym). Przynajmniej w moim Regionie Sieci. Kwota zmienia się wraz ze stażem

@Mordeusz: Do 67 lat nie dociągnę. Nie wiem czy pociągnę jeszcze pięć :)

@flejwaflejwaplejapleja: na początek to cię wogóle samego w
  • Odpowiedz
  • 0
@Old_Postman: mogłeś wysłać list motywacyjny do nasa bo z Twoim językiem pewno zatrudnili by Cię od razu na kosmonaute.

No ale Ty kochasz być listonoszem, prawda?
  • Odpowiedz
@sorek: Kocham pewnego rodzaju etos tej pracy. Jedyne czego by mi naprawdę brakowało jakbym się zwolnił to ludzie z mojego Rejonu.

@Prawilniak: Praca jest ciężka, w sumie jak każda. Co do tego ile pracuje to nie ma reguły. Jestem zatrudniony na w pełnym wymiarze godzin w trybie zadaniowym. Jak rozniosę pocztę to idę do domu ( moj dzien w pracy )
  • Odpowiedz