Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś nóż od majfrendów? Nie mam tu na myśli kredytowego dziabacza na koncerty ( ͡º ͜ʖ͡º)
Szukam raczej solidnego foldera, nie będące cudem metalurgii i kowalstwa, tylko kawąłkiem pożytecznego (za swoją cenę) żelastwa.
Mowa raczej o okolicach 10$, można się zastanowić nad 20$ jeśli warto :)

Jak celnicy patrzą na ostrza? W Polsce jest to narzędzie bez ograniczeń, jednak nie wszystkie kraje tak to traktują? Czy w procesie wysyłki nie mogą pojawić się jakieś urzędnicze niejasności i helikoptery nad miejscem zamieszkania? ;'P
"Broni" jeszcze nie zamawiałem :)

#chinskiecuda #aliexpress
  • 22
Szukam raczej solidnego foldera,


@Sandman: jeśli solidnego to szukaj czegoś od Enlan, Bee, Ganzo, Sanrenmu - to porządne chińskie marki...
jeśli szukasz małego foldera takiego do codziennego noszenia w kieszeni - to Sanrenmu 710 jest już prawie kultowy jako EDC..
celnicy nic do noży nie mają...
@Emill: Bardzo konkretna odpowiedź. Zapiszę w evernote jako notatkę na przyszłość.
Jeśli chodzi o folder, to musi być bezpieczny. Wolę nóż nieco tępy, ale taki któego blokada wytrzyma i nie złoży mi się na paluchach.

Widzę że się orientujesz, to zapytam o rzecz nieco inna. Chińskie multitoole, które w swojej cenie są bardzo dobrym produktem... Istnieje coś takiego?
@Emill: Napisałem ale mimo wszystko wypowiedź @fanfarek: dużo mi dała. Upewniłem się że w mojej ulochanej Julii są zajebiste noże i jak bedę to kupię taki do warsztatu. Powiedz czy jakieś multitoole od chińczyka dostanę.
@Sandman: Przyszedł dwa dni temu GANZO G704-G. Celnicy przybili tylko pieczątkę, że dopuszczony do obrotu. Z kuponem 10/20 wychodzi niecałe 11$. Wygląda całkiem dobrze, ale na razie nic więcej nie mogę napisać.
@Sandman: Również polecam Ci Sanrenmu 710 i tego wspominanego Ganzo G704, mam około dwóch lat, świetna jakość (oczywiście jak na swoją cenę), dobra stal, brak rdzy, G704 fajnie się otwiera zamachem, dzięki systemowi otwierania. A 710 ma użyteczny czasem, dla kobiet i mężczyzn, można powiedzieć, pilnik na rękojeści :D