Wpis z mikrobloga

@SScherzo: nie, tylko woda, żadne szampony dla zwierząt jeśli jakoś kosmicznie nie capi. jeśli chcemy się pozbyć jakiegoś uporczywego brudu to wtedy kupujesz taki szampon, i rozcieńczasz go w osobnym kubeczku i polewasz wodą z tego kubeczka (nie z butelki)
@SScherzo: no ale ja zalecam ostrożność w użytkowaniu a nie stwierdzam faktu ze mozna na luzie #!$%@? i spoko.

To jest jak różnica w stwierdzeniu "mozna spoko po mieście #!$%@? 100kmh" a "jak sa bezpieczne warunki to 100kmh ale lepiej mniej"

Każdy weterynarz Ci powie ze z szamponami trzeba uważać bo naruszają florę u zwierzaka. Po prostu to jest oczywistość i tyle.
@SScherzo: "walisz" insynuuje liczbę mnogą, a ja tekstu użyłem raz, więc polecam czytać ze zrozumieniem, bo ewidetnie tu jest problem. Napisałem przede wszystkim że szamponu można używać, ale rzadko, a nie przy każdym myciu (woda robi większość roboty) i najlepiej rozcieńczonego.

Tabela 1. Niektóre związki występujące w kosmetykach dla zwierząt i ludzi i ich działanie
Nazwa związku
Działanie
Dioksan (1,4- dioxane)
Jest wpisany na listę związków rakotwórczych, podrażnia skórę oraz oczy,
@SScherzo: Szkoda mi słów na Ciebie kotuś, chciałaś przyczyn to Ci podałem przyczyny naukowe, a Ty wygooglowałaś cienką ripostę. Ty masz rację, ja mam spokój - rób co chcesz, Twoje życie.
@mikulus: widzisz, ale ja nie dostrzegłam u mojego kota żadnego z objawów, które wypisałeś, a zapewniam Cię, że byłyby doskonale widoczne. to, że u niektórych występuje jakiś objaw, nie znaczy, że będzie u każdego. przeczytaj listę skutków ubocznych APAPu, tylko się nie przestrasz.