Wpis z mikrobloga

Nakłady na wojsko wzrosną do 2 proc. PKB. Będzie dodatkowych 800 mln zł
Dzięki zmianom regulacji w dwóch ustawach finansowanie polskiej armii wzrośnie do poziomu nie mniejszego niż 2 proc. PKB z roku poprzedniego. Decyzję w tej sprawie przegłosował w środę Sejm. – To najważniejszy dzień w mojej karierze ministra obrony – stwierdził Tomasz Siemoniak.

(...) Dotychczas na wojsko w budżecie przeznaczono 1,95 proc. PKB. W przyszłym roku będzie to już 2 proc., a dodatkowe 800 mln zł, które wpłyną z tego tytułu zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla armii.

http://www.tvp.info/20227871/naklady-na-wojsko-wzrosna-do-2-proc-pkb-bedzie-dodatkowych-800-mln-zl-sejm-znowelizowal-prawo

I znalezisko:
http://www.wykop.pl/link/2570169/wydatki-na-obronnosc-wzrosna-do-2-proc-pkb-czyli-o-800-mln-zl/
#wojsko #polska #4konserwy #neuropa #1000sukcesowdonaldatuska 6.
BaronAlvon_PuciPusia - Nakłady na wojsko wzrosną do 2 proc. PKB. Będzie dodatkowych 8...

źródło: comment_T2ztkirReA7kcRGmRGJcPluHW0yUkck1.jpg

Pobierz
  • 10
@waruiny: Wszyscy wszystkim obiecywali. Inna sprawa, że to i tak nas do niczego nie zobowiązywało.

USA wymaga, nie mieliśmy wyboru...


@aaandrzeeey: Sranie w banie. Spójrz na listę państw NATO i zobacz ile z nich będzie w najbliższym czasie wydawać 2% PKB na obronę.

Ale ten sukces świętowaliśmy już w październiku 2014 roku...

I świętujemy ponownie gdyż wtedy to były obietnice, a teraz mamy ich realizację.
I świętujemy ponownie gdyż wtedy to były obietnice


@Baron_Al_von_PuciPusia: Tutaj akurat masz rację, w PO to różnie z obietnicami bywa...

Sranie w banie. Spójrz na listę państw NATO i zobacz ile z nich będzie w najbliższym czasie wydawać 2% PKB na obronę.


bo mogą sobie pozwolić na zlanie nacisków USA. My jako robiący łaskę, mamy szersze obowiązki...
Choćby Bartosiaka pooglądaj...
Litości... takie gówno czytasz?


@Baron_Al_von_PuciPusia: nie #!$%@? się do źródeł, wkleiłem pierwsze lepsze z google... Dodałem całe portfolio, znając Ciebie - przyczepiłeś się tylko do jednego.
Próbujesz odwrócić uwagę od tego co bez sensu napisałeś.
Wszystkie mniejsze, o których piszesz:

Zwłaszcza te mniejsze niż Polska z mniejszymi siłami zbrojnymi i w gorszym położeniu geograficznym. PS to prawda.


są tak jak Polska, pod wielka presją USA i muszą te wydatki zwiększyć. Litwa