Wpis z mikrobloga

mirki z racji że za niedługo w domu pojawi się mały psotnik postanowiłem kupić lustrzankę i stąd moje pytanie co na początek ? znam się tylko tyle co poczytałem i pstrykałem małpką. budżet to ok 2,5k cebulonów, wstępnie wybór padł na nikon d5200 + kitowy 18-105 z pozniejsza opcja zakupu n50/1,8d do portretow, ale nada nie jestem pewien czy warto w kita inwestować, stad moje pytanie czy taki zestaw czy cos inneg możecie polecić ? dzięki
#fotografia #canon #nikon #pentax #pytanie
  • 34
@Kamson_San: W obecnych czasach tanie lustrzanki APS-C niestety nie mają racji bytu. d5200 + 18-105 da ci taką samą jakość jak powiedzmy Sony a6000 z 16-50 (trochę krótszy zakres ale 2mm na szerokim końcu częściej Ci się przydadzą niż 105 na długim) przy czym Sony będzie 10x poręczniejszy. Sam bym Ci polecał coś pokroju Olympusa E-PL7 albo Panasonica GM5 lub GF7, ewentualnie Fujifilm X-E2 + 18-55.
@Kamson_San: D5200 jest bardzo spoko, mało szumów, fajna dynamika. Dwa 'ale': z jednej strony większe niż bezlustrowiec, więc zawsze chodzisz z torbą/plecakiem. Do kieszeni - zwłaszcza z takim szkłem - nie weźmiesz. Na szyi zawiesisz to po 20 minutach zaczyna boleć. Z drugiej strony jest, jak na lustrzankę za mały. Używając go mały palec zawsze lądował mi poza gripem, a uchwyt nie był pewny. Przy kilku zdjęciach to nie jest problem,
@Kamson_San: ja teraz sobie kupiłam lumixa... dx3 ... miałam lustrzanke...body, 3 obiektywy, lampa...wielka torba...ciężkie.. drogie.. ostatecznie nigdzie tego nie bierzesz...a bo to piasek, a bo to niewygodnie, a bo to ukradną... i lipa.. a teraz...wrzucam sobie aparacik do plecaka/torebki. Mam go ZAWSZE przy sobie.. nie mam problemu, że kurde nie ten obiektyw jest akurat założony... mój model jest akurat starszym modelem...wyhaczyłam za niecałe 400zł... są już nowsze, droższe, lepsze... (jedno foto
@Kamson_San: Zobaczysz jak będziesz musiał targać dziecko na ramieniu, czy będzie ci się chciało brać lustro+szkło :P A takiego rx100 mk3 wrzucisz do kieszeni nawet, zdjęcia robi niczego sobie, obiektyw jest na prawdę świetny.
@kj5: tylko tam nie wymienie szkieł ani nic na przyszłość tylko skazany an to co jest, a to zakup nie na rok a na 3-5 lat, wiec dzieciak urośnie to i zmianna szkieł lub jak odkryje preferencje to cos innego np stałki etc