Wpis z mikrobloga

Przed chwilą @MaxiimumR zadała pytanie, co myślimy o tego typu CV?
http://www.wykop.pl/wpis/12877339/mirki-co-myslicie-o-tego-typu-cv-cv-praca-pytanie/

Postaram się wyrazić krótką opinię i dać się Mireczkom szukającym pracy kilka podstawowych rad od strony pracodawcy:

1. Nie przesadzajcie, takie CVki być może znajdą aprobatę w działach graficznych, ale dla przeciętnego HRowca to tylko przekombinowanie. Dużo lepsze wrażenie zrobi czysta forma z Helveticą i poprawną typografią oraz formatowaniem.
2. Nie piszcie o tym, że od kilku tygodni szukacie pracy i nie możecie złapać niczego ciekawego - to bardzo częsty błąd! Po drugiej stronie od razu nasuwa się spostrzeżenie: "skoro jeszcze nikt go nie zatrudnił, to znaczy, że nie warto".
3. Jeżeli zależy Wam na zrobieniu dobrego wrażenia, to napiszcie dodatkowo kilku zdaniowy list, który wskaże dlaczego chcecie akurat tej pracy - ale nie wklejajcie tego z automatu i stosujcie tylko tam, gdzie Wam naprawdę zależy. Ja gdy aplikowałem lata temu do Techlandu, to opisałem cały swój wieloletni romans z grami - i to sprawiło, że ktoś naprawdę zwrócił na mnie uwagę. Podobnie działa to obecnie po drugiej stronie biurka, za pasją i prawdziwym zainteresowaniem branżą pracodawca zawsze się obejrzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby co - pytajcie, no i dużo powodzenia!

#bizneswedlugkika #biznes #praca #cv
  • 5
Nie piszcie o tym, że od kilku tygodni szukacie pracy i nie możecie złapać niczego ciekawego - to bardzo częsty błąd! Po drugiej stronie od razu nasuwa się spostrzeżenie: "skoro jeszcze nikt go nie zatrudnił, to znaczy, że nie warto".


@KikU: Ludzie serio takie rzeczy piszą?
@KikU: a co myślisz o wklejaniu pustych formuł o zainteresowaniach? Dla mnie to jest niepotrzebne. Z listem uważam tak jak Ty. Oprócz CV obowiązkowo list, w którym przedstawiam siebie i swoją pasję. U mnie także zadziałało.