Wpis z mikrobloga

mirki z #programowanie #cpp #csharp gdybyście mieli obecnie zacząć uczyć się programować tak na poważnie to wzięlibyście się za c++ czy c#? jak to wygląda w perspektywie kilku najbliższych lat? widać jakieś trendy? uczyłem się trochę c++ w szkole głównie jednak tylko tyle żeby zaliczyć przedmiot, więc równie dobrze mógłbym zacząć od c# bo moja wiedza z c++ nie jest zbyt rozległa. chciałbym zacząć się porządnie uczyć ale też nie chce stracić czasu na coś co nie ma przyszłości... czy c# wypiera z rynku c++? z góry dzięki za każdą odpowiedź i miłego wieczoru
  • 18
@rych666: Zależy co chcesz robić w przyszłości TBH.
Np. w programowaniu gier raczej C++a mało co ma szansę wyprzeć, więc przeznacz sobie 5 lat z życiorysu na zostawanie mistrzem C++ - http://static.fjcdn.com/pictures/Learn+c+in+21+days_7ee339_3181601.jpg
Jedyne języki które mają szansę zaistnieć w gamedevie > 0 to Rust i Nimrod (ew. zobaczymy jak będzie się rozwijać .NET Native, może wtedy też C# będzie mógł mieć jakąś szansę), ale to raczej nie w perspektywie kilku najbliższych
@XineX: @Bauzzer: Hehe, dowcipniś.
Pehap to przecież nie język programowania, a ledwo trzymająca sie kupa losowych pomysłów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przede wszystkim zacząłbym od czegoś, co nie jest obiektowe, ale tak naprawdę nie ma jednego języka który jest dobry na początek, ze względu na to że aby być dobrym programistą trzeba i rozumieć jak komputer działa i umieć rozumieć problemy algorytmicznie.

C dobrze uczy szczegółów
@Bauzzer: mógłbyś napisać coś więcej? tzn wiem,że cpp jest bardziej niskopoziomowy niż c# no i, że jest trudniejszy a c# to taka mieszanka cpp, javy ale ciekaw jestem co miałeś na myśli pisząc,że to zupełnie inne rynki.
@Gotomb: dzięki ale znałem już tą stronkę( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jaen na pewno nie chciałbym iść w kierunku gier... nie interesuje mnie to zupełnie. chciałbym robić okienka, znam trochę sql więc może jakieś biznesowe projekty... chciałbym też móc pisać jakieś rozwiązania do instniejących już systemów np Navireo.
@Bauzzer: a czy jest jakaś praca w rozbiorze gramatycznym zdań, rozwiązywaniu układów równań z trzema niewiadomymi czy robieniu pajacyków? A jakoś tego wszystkiego w szkole uczą, ciekawe czemu? I dokładnie z tego samego założenia wychodzę - moim zdaniem taki dobór języków na początek najlepiej ugruntuje wiedzę i da podstawy do dalszej nauki. Oczywiście można też zacząć naukę od środka i jakoś na tym wyjść, ale niespecjalnie takie podejście do mnie przemawia.
@rych666: No to w takim razie weź się za Javę albo C#a, gdyż są to najpopularniejsze rozwiązania w enterprajsie (Java jest chyba trochę popularniejsza) i chwaląc się nimi na CV łatwo znajdziesz robotę w korpo. Jak nie interesują Cię gry i/lub inne rzeczy wymagające wyciskania 100% wydajności ze sprzętu to C++ to absolutna strata czasu.

Java i C# zajmują praktycznie tą samą niszę (imperatywne, obiektowe języki zarządzane), więc żebyś miał jakiś
@rych666:

C++ - robienie rzeczy na poważnie, dla precyzyjnych starannych ambitnych wytrwałych programistów
java - robienie średnio na poważnie, dla właściwie każdego
C# - gówno właściwie tylko na windows. jakieś tam gierki czy coś
btw PHP w tej skali od 0 to 10 gdzie 0 to C# a 10 to C++11, otrzymuje -32768 TPAAMAYIMNEKUDOTAYIM

C++11/14 (po wielu latach nauki aby wybrać odpowiedni styl) - bezpieczne prawie jak java (odnośnie
Po prostu bardziej się specjalizują C++/C to teraz głównie niskopoziomowe embeded + gry, c# to głownie biznesowe aplikacje z gui (konkuruje tu z javą). Czemu nie poznać obu. Na początek wszystko jedno od którego zaczniesz.